Medya
19 Şub 2018 08:46 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:01

Kanal D'den kovulan İrfan Değirmenci'yi hangi ünlü gazeteci aradı: "Sözlerim aramızda kalsın rica ederim"

Birgün gazetesinde yazmaya başlayan eski Kanal D sunucusu İrfan Değirmenci, ilk yazısından sonra annesinin aradığını belirtti.

İrfan Değirmenci bugünkü yazısında, annesinin, "Başını daha fazla derde sokma. Nereden çıktı şimdi bu köşe yazarlığı" diye sorduğunu belirtirken, "Benim annem geçen sene kovulduğumu Halk Tv’de dönen altyazıları okuyarak öğrendi. Onu arayıp haber verecek zamanım olmamıştı. Telefonum susmak bilmiyordu ki" diye belirtti.

Değirmenci, kovulduktan sonra birçok kişinin aradığını belirtirken, "Annemle konuşmam gerekirken, Ertuğrul Özkök’le konuşuyordum mesela. ‘Hayır tweetlerinin altına imzamı atarım ama bu sözlerim aramızda kalsın rica ederim’ diyordu Özkök mesela" diye belirtti.

Değirmenci, kendisinden sonra Emin Çapa'ya teklif gittiğini ve Çapa'nın da teklifi kabul etmeden önce kendisinden fikir aldığını ifade ederken, "Kibar adamdı Emin" diye belirtti.

Değirmenci, yazısının sonrasında ise sahneye çıkıp gösteri yaptığını anlattı.

Değirmenci'nin yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

İlk köşe yazımdan sonra annem aradı, ‘Başını daha fazla derde sokma. Nereden çıktı şimdi bu köşe yazarlığı?’ diye sordu . Ben de Gezi’de ‘Biber gazı bala benziyor’ şarkısı eşliğinde annesine ‘merak etme, biz hep arkalardayız’ mesajı atan o güzel çocuklar gibi yanıt verdim anneme. ‘Yok anne, benim yazı hep iç sayfalarda yayımlanıyor zaten’ dedim. Benim annem geçen sene kovulduğumu Halk Tv’de dönen altyazıları okuyarak öğrendi. Onu arayıp haber verecek zamanım olmamıştı. Telefonum susmak bilmiyordu ki!

Annemle konuşmam gerekirken, Ertuğrul Özkök’le konuşuyordum mesela. ‘Hayır tweetlerinin altına imzamı atarım ama bu sözlerim aramızda kalsın rica ederim’ diyordu Özkök mesela. Yüzüm kızarıp telefonu kapatıyordum Emin Çapa arıyordu. Telefonum sürekli meşgul. Annemi arayamıyordum bir türlü. Bana, benden sonra sabah haberlerini sunsun diye Ona getirilen teklifi ‘ekibi işsiz kalmasın diye’ kabul etmeyi düşündüğünü söylüyor, fikrimi soruyordu, kibar adamdı Emin, teklifi kabul etti biliyorsunuz. Bir süre sundu sabah haberlerini ama maalesef geçen hafta hem Onu hem de ekibini işten çıkardıklarının haberi geldi. Üzüldüm doğrusu. Umarım tazminatlarını alabilmişlerdir."