Politika
25 Mar 2021 11:54 Son Güncelleme: 25 Mar 2021 12:31

Kabine kulislerinde Melih Gökçek iddiası

AKP'nin büyük kongresinden sonra gözler kabine değişikliklerine çevrildi. Gazeteci Abdülkadir Selvi yazısında kabinenin bugün açıklanmasını beklendiğini yazarken, Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu da Melih Gökçek'e dikkat çekti.

Ankara kulisleri Melih Gökçek iddiasıyla çalkalanıyor.

Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu, görevden istifa ettirilen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in yeni kurulacak olan bir bakanlığa getirileceğini iddia etti.
 
Twitter hesabından "Kulislere yansıyan önemli iddia" diyerek paylaşımda bulunan Uğuroğlu, Yerel Yönetimler Bakanlığı kurulacağını ve Gökçek’in Yerel Yönetimler Bakanı olacağını yazdı.

Orhan Uğuroğlu, Ankara kulislerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP’li belediyelerin oy kazanmalarını engellemek için Gökçek’i bakanlık görevine getireceğinin konuşulduğunu söyledi.

İşte Uğuroğlu’nun o paylaşımı:

"Kulislere yansıyan önemli iddia Melih Gökçek YEREL YÖNETİMLER BAKANI olacak AKP Milletvekilleri kabine değişikliği konusunda “Erdoğan CHP’li belediyelerin oy kazanmalarını engellemek için Gökçek’i bakan yapacak” diyorlar"