Dünya
29 Ağu 2021 16:13 Son Güncelleme: 29 Ağu 2021 17:10

Kabil'de füzeli saldırı: 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı

ABD Başkanı Biden'ın saldırı uyarısının ardından Afganistan'ın başkenti Kabil'de havalimanı yakınlarındaki bir eve roket düştü. Saldırıda iki kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin ise yaralandığı öğrenildi.

Afganistan basınının aktardığı bilgiye göre başkent Kabil'de havalimanı yakınındaki yerleşim yerinde patlama meydana geldi. Havalimanı yakınlarına atılan bir top mermisinin, bir eve isabet ettiği açıklandı.

2 ÖLÜ, 3 YARALI
Afganistan basınının aktardığına göre saldırıda ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybetti. 3 kişi ise yaralı olarak kurtuldu.

GEÇEN HAFTA PEŞE PEŞE SALDIRILAR MEYDANA GELMİŞTİ
Afganistan'ın başkenti Kabil'deki Hamid Karzai Havalimanı dışındaki bölgede geçen hafta peş peşe saldırılar meydana gelmişti. Saldırılarda 180 kişi hayatını kaybederken, en az 150 kişi de yaralandı. Hayatını kaybedenlerin 13’ünün ABD askeri olduğu kaydedildi.

Öte yandan ABD Başkanı Joe Biden dün yaptığı açıklamada Afganistan'ın başkenti Kabil'deki durumu "son derece tehlikeli" olarak niteleyerek, yüksek olasılıkla 24 ila 36 saat içerisinde Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havaalanı'na yönelik bir saldırının daha düzenlenebileceğini belirtmişti.