Magazin
22 Mayıs 2013 13:13 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:11

JUSTIN BIEBER'IN MAYMUNU DEVLET MALI OLDU!

Kanadalı pop şarkıcısı, Justin Bieber'ın gümrüğe takılan 5 aylık ‘Mally' isimli maymunu devlet malı oldu.

Avrupa turnesi kapsamında birçok ülkeyi seyahat eden Kanadalı şarkıcı Justin Bieber, mart ayında konser vermek için gittiği Münih'te havalimanındaki gümrük görevlilerine maymunu Mally'i kaptırdı.

Justin Bieber'in beraberinde getirdiği ‘Mally' adlı maymununun, seyahat belgeleri ve aşı sertifikaları olmadığını belirledi. Yavru maymun bunun üzerine karantinaya alındıktan sonra bir barınağa götürdü. Alman yetkililerin 2 aya yakın süreden bu yana barınakta tuttuğu ‘Mally' adlı maymununu hayvanat bahçesine göndermeye hazırlandığı belirtildi. Alman yayın kuruluşu DW, Alman yetkililerin, Justin Bieber'in hayranlarının akın etmesinden korktuğu için hayvanat bahçesinin ismini gizli tuttuğunu aktardı.

MAYMUNUNU GERİ ALABİLMESİ İÇİN SÜRE TANINDI

Hayvan barınağının yetkilisi Judith Brettmeister, Kanadalı şarkıcıya maymunu Mally'yi geri alabilmesi için geçen cuma gününe kadar süre tanındığını, ancak bu tarihe kadar sağlık belgesi ve diğer sertifikaların kendilerine teslim edilmediğini açıkladı. “Maymun artık resmen Almanya'nın olmuştur” diyen yetkili, Mally'nin federal çevre koruma ajansına (BfN) teslim edileceğini kaydetti. Mally'nin kapuçin cinsi diğer maymunlarla birlikte yaşayacağı bir hayvanat bahçesine nakledileceği bildirildi ancak ayrıntılı bilgi verilmedi.

Justin Bieber’in, karara itiraz etmek için 6 hafta süresi bulunuyor.
Ancak Bieber'in Mally'yi alabilmek için resmi belgeleri ibraz etmesi yeterli olmayacak.
Bieber'ın haftalardır barınakta bakılan Mally için binlerce euroluk bakım ücretini de ödemesi gerekeceği açıklandı.