Gündem
24 Mar 2023 14:04 Son Güncelleme: 24 Mar 2023 14:56

İzzet Çapa ile Buket Aydın arasında ”tarafsızlık" polemiği! “Aynı soruları iktidara da sor”

Gazeteci İzzet Çapa ve sunucu Buket Aydın arasında yaşanan ‘tarafsızlık’ tartışması büyüdü. Aydın ‘tarafsız’ olduğunu savunurken, Çapa, “Aynı soruları iktidara da sorun” çağrısı yaptı. İkilinin polemiği sosyal medyada gündem oldu.

Gazeteci İzzet Çapa, sunucu Buket Aydın’ı, Millet İttifakı’na karşı kullandığı taraflı yorumlarını eleştirdi. Buket Aydın, ‘tarafsız’ olduğunu savunurken, Çapa, Aydın’a aynı soruları iktidara da sorması yönünde çağrı yaparak, “cevabını aradığınız soruları sadece muhalefete yöneltiyorsunuz ki Buket… Onlar muhalefet… Aynı cesarette o soruları bir gün iktidar sözcülerine, ki doğru adres orasıdır muhatabınız onlardır, yönelttiğiniz gün sizi de gazeteci olarak kabul ederim” ifadelerini kullandı. Aydın’ın yanıt vermesi üzerine ikili arasında yaşanan polemik büyüdü.

Çapa ilk olarak Millet İttifakı’na yönelik sözleri ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na yönelttiği ‘Ayasofya’ sorusu nedeniyle Aydın’a şu sözlerle seslendi:

“Buket Hanım… Sizi ekranlardan tanıyorduk… Sohbet programları yapan bir moderatör olduğunuzu sanıyorduk… Yanılmışız… Siz ciddi ciddi hükümet sözcülüğüne soyunmuşsunuz… Meğer Cumhur İttifakı ateşiyle yanıp tutuşuyormuşsunuz da biz hiç anlamamışız.”

AYDIN: HÜKÜMET SÖZCÜLÜĞÜ YAPMIYORUM
Aydın ise Çapa’ya şu yanıtı verdi:

“Soru sormak yasak demek ki! Koşulsuz her şeyi kabul etmek mi zorundayız? İzzet bey ben sizi zeki biri zannederdim. Analiz yeteneğiniz olduğunu düşünürdüm.Beni yanılttınız.Ben hükümet sözcülüğü yapmıyorum. Seçmen olarak cevabını aradığım sorular var. Nerede ifade özgürlüğü?”

ÇAPA: AYNI CESARETTE O SORULARI İKTİDARA DA SORUN

Aydın’ın sözlerine Çapa şu satırlarla cevap verdi:
Seçmen olarak neden cevabını aradığınız soruları sadece muhalefete yöneltiyorsunuz ki Buket… Onlar muhalefet… Aynı cesarette o soruları bir gün iktidar sözcülerine, ki doğru adres orasıdır muhatabınız onlardır, yönelttiğiniz gün sizi de gazeteci olarak kabul ederim… Zekamla ilgili de bir şeylerler gevelemişsiniz bu arada Buket… Ama buna cevap vermeyi de kendime haksızlık kabul ederim… Şen ve esen kalın Buket… Bol kahkahalı günler dilerim…” dedi.

AYDIN: BEN ORTADA DURMAYA ÇALIŞIYORUM
Aydın bu sefer de Çapa’ya “Aynı aklı muhalif gazetecilere verin! Onlar da iktidara sordukları soruları muhalefete de sorsun! Ben ortada durmaya çalışıyorum herhangi bir tarafım yok. Sizin tarafınız belli O yüzden beni anlamanız imkansız. Ayrıca Ben gevelemem açıktan söylerim sen bence çok iyi anladın sevgili İzzet Daha fazla açıktan konuşurum da İncinirsin  gerek yok” ifadeleriyle cevap verdi.

Çapa Aydın’ın sözlerine kayıtsız kalmadı. Uzun bir yanıt veren Çapa, şu ifadeleri kullandı:

“Bu arkadaş durmuyor…

O objektifmiş, ben muhalif…

Bir de beni incitirmiş…

Daha açık konuşarak yaparmış hem de bunu…

Yani sanki şahsının bildiği herkeslerden gizlediğim bir sırrım var da onu ima ediyor…

Ya da ben insan içine çıkamayacak bir şey yapmışım da Buket bu kabahatimi biliyor…

Ben de diyorum ki bu durumda sana…

Sen değil senin tillahın gelse, feriştahın gelse bana ancak sivrisinek vızıltısı olursunuz…

Her ne varsa hakkımda söylersen incineceğimi ima ettiğin, söylemezsen namertsin…

40 yıldır insanların, medyanın gözü önünde yaşıyorum ben…

Elbette olmuştur hatalarım günahlarım ama yaptığım hiçbir şeyden de zerre utanmıyorum….

Senin düştüğün bu çukura düşüp, sana aynı şekilde mukabele edecek de değilim…

Haydi buyur bakalım Buket…

Becerebiliyorsan incit beni, üz, mahçup et…

Hodri meydan…”