Politika
11 Mayıs 2023 08:18 Son Güncelleme: 11 Mayıs 2023 09:27

İyi Parti’den ‘Muharrem İnce’ açıklaması! ‘Kabul edilemez…’

İyi Parti'den "Muharrem İnce" açıklaması geldi: “İddiaların bel altı yönteme taşınması kabul edilemez…”

İyi Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Kürşad Zorlu, sosyal medya üzerinden yapılan çeşitli açıklamalarda ortaya atılan iddialarla ilgili bir paylaşım yaptı. Sözcü yazarı Aytunç Erkin de, İyi Parti lideri Meral Akşener’in söz konusu açıklamanın altına imzasını attığını ve “benim ve partimin açıklaması da budur” dediğini aktardı.

Zorlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "14 Mayıs seçimlerine ilerlerken son günlerde sosyal medya aracılığıyla bazı kişi ve mahlas hesaplar üzerinden birtakım iddiaların ortaya atıldığı görülmektedir" ifadelerini kullanan Zorlu, devamında şunları kaydetti:

"Şüphesiz ülkemizde yolsuzluk ve yoksulluğun sebeplerinin her anlamda araştırılması, buna ilişkin belge ve iddiaların yetkili makamlarca titizle irdelenmesi milletimizin bizlerden beklediği somut bir mücadeledir. Ancak bu iddiaların özellikle bir kısmının bel altı bir yönteme taşınarak insan haysiyetini ve onurunu aşağılayıcı bir seviyeye ulaşıyor olması Türk siyaseti açısından kabul edilebilir değildir. Şunu kamuoyumuza açıkça ifade etmek isteriz ki, İYİ Parti olarak gerek siyasi etik anlayışımız gerekse ahlaki normlar bakımından böyle bir anlayış ve yöntemi doğru bulmadığımız gibi temelden reddediyoruz! 14 Mayıs’ta milletimizle birlikte kazanacak ve siyasi iktidar eliyle 21 yılda oluşturulan yozlaşmaya ciddiyet ve adaletle son vereceğiz. Saygılarımızla."