Gündem
12 Haz 2023 22:33 Son Güncelleme: 12 Haz 2023 23:05

İYİ Parti'den kongre mesajı! 'Akşener etrafında kenetlenme' çağrısı

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, İYİ Parti'deki Olağan Kongre süreciyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 24 Haziran 2023 Cumartesi günü Ankara'da kurultayın yapılacağını duyuran Zorlu, "Sayın Meral Akşener’in etrafında kenetlenerek ülkemizin içine sokulduğu çıkmazdan kurtuluşu ve yeni yol haritasını müjdeleyecektir" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti genel merkezinde düzenlenen toplantıda, partinin Genel İdare Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi. Gerçekleşen toplantıya dair bilgi veren İYİ Parti Sözcüsü ve Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu, seçim sonrası gelişmeler ve yaklaşan "Büyük Kongre" hakkında görüş alışverişinde bulunulduğunu belirtti.

OLAĞAN KURULTAY 24 HAZİRAN'DA

24 Haziran 2023 Cumartesi günü Ankara ATO Congresium'da 3. Olağan Büyük Kurultayı gerçekleştireceklerini belirten Zorlu, “İYİ Parti ailesi bu büyük buluşmada liderimiz Sayın Meral Akşener'in etrafında kenetlenerek ülkemizin içine sokulduğu çıkmazdan kurtuluşu ve yeni yol haritasını müjdeleyecektir" ifadelerini kullandı.

"İYİ PARTİ ‘BEN' DEĞİL ‘BİZ' OLABİLMENİN ADRESİDİR"

Bu süreçte bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara, yolumuza tuzak kuranlara ve şahsi çıkarlarını gözetenlere karşı tüm teşkilatlarımızla birlikte ve dimdik duracağız” vurgusu yapan Zorlu, “Unutulmamalıdır ki, nice engellere, elektriği kesilen salonlara, hakaret ve tehditlere karşı durarak bugünlere ulaşan cesurlar hareketi ‘Ben' değil ‘Biz' olabilmenin adresidir. İYİ Parti tüm mensuplarıyla, Türkiye'nin umudu ve Milletinin sesi olan Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener önderliğinde iktidar hedefine çok daha güçlü adımlarla ilerleyecektir" dedi.