Politika
26 Oca 2023 16:37 Son Güncelleme: 26 Oca 2023 17:09

İYİ Parti'de Kılıçdaroğlu istifası! Cihan Paçacı: "Görevimi bırakıyorum"

Cihan Paçacı, İYİ Parti'deki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevinden istifa etti. Paçacı, 6'lı Masa'nın toplantısı olduğu dakikalarda genel merkezi terk etti. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası adaylığına sıcak bakmadıklarını belirterek "Parti yetkili kurulları, şu anda Kemal Bey'in ismini onaylayacak noktada değil" ifadelerini kullanmıştı.

Altılı masanın İYİ Parti'deki toplantısı sürerken Cihan Paçacı'dan bir istifa haberi geldi.

Paçacı, bir gazeteye verdiği demeçte ''Parti yetkili kurulları şu an Kemal Bey'in adaylığını onaylayacak noktada değil'' diyerek sokağın sesine kulak vermeleri gerektiğini söylemişti. 

Bu açıklamanın ardından ,Cihan Paçacı'dan gazeteye verdiği demecin maksadını aşan yorumlara neden olduğunu belirttiği bir açıklama yaptı. 

Paçacı, şu ifadelere yer verdi:

''Aziz Milletimizin bilgisine.Ülkemizin ve milletimizin umudu olan Altılı Masa’nın Cumhurbaşkanı adaylık sürecine dair, bir gazeteciye verdiğim demecin, maksadı aşan yorumlara neden olduğunu görüyorum. 

Demokrasimize nefes aldıracak bir süreçte büyük emek harcayan, Sayın Genel Başkanımızı ve partimizi,  Aynı zamanda, Altılı Masayı oluşturan Sayın Genel Başkanların iradelerini koruyup kollamak amacıyla; İYİ Parti’deki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevimden istifa ediyorum''