Politika
17 Oca 2022 14:05 Son Güncelleme: 17 Oca 2022 14:14

İYİ Parti kurucusu Vedat Yenerer istifa etti: Parti Meral Akşener'in hayran kulübüne döndü

İYİ Parti kurucularından Vedat Yenerer, İYİ Parti'den istifa ettiğini açıkladı. İstifasına ilişkin yaptığı açıklamada ağır eleştirilerde bulundu.

Meral Akşener'in Genel Başkanlığı'nı yaptığı İYİ Parti'nin kurucuları arasında yer alan Vedat Yenerer, İYİ Parti'den istifa ettiğini duyurdu.

Yenerer, İYİ Parti TBMM Grup danışmanlığı görevinin resmi olarak 21 Aralık 2021 tarihinde sonlandırılmasına karşın, kendisine hala tebliğ edilmediğini ifade ederek, İYİ Parti yönetimine ve Akşener'e ağır eleştirilerde bulundu. İstifa gerekçesine ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

"GÖREVDEN ALINDIM BİLDİRMEDİLER"
Kurucusu olduğum İYİ Parti’de TBMM Grup danışmanlığı görevimin resmi olarak 21 Aralık 2021 tarihinde sonlandırılmasına karşın, bana hala tebliğ edilmediğini tesadüfen öğrenmiş bulunmaktayım. Nezaketen de olsa dostluğumun olduğunu düşündüğüm yöneticilerin ya da sekreterlerin hiç biri hala aramış değildir. Sayın Meral Akşener’den etik olmayan bir şekilde bu görevden de alma nedenini açıklamasını bekliyorum.

"KURUCU DEĞERLERE SAHİP ÇIKMADILAR"
Bu partiye katılma nedenim Sayın Meral Akşener’in başlangıçta milli ve kurucu değerlere sahip çıkacağını beyan etmesiydi. Hiçbir şeyi bazıları gibi gösteriş için yapmadım. Türk milliyetçiliği davamdan hiç şaşmadım. Sahadaki çalışmalarımın parti yöneticileri tarafından görmezden gelinmesi, hatta ciddi olarak rahatsız olunması, bazen açıkça sabote edilmesi diğer arkadaşlarımızın da dikkatini pek çok kez çekmiştir.

"VATANSEVERLER PARTİDEN DIŞLANIYOR"
Seçim öncesi özel hazırlanan videoda Sayın Meral Akşener’e “Buraya FETÖ’cü giremez” diyen 4 Ergenekon sanığından biriydim. Parti kurucusu ve çok emeği geçmiş, oy getirmiş, tanınmış vatanseverler, sistemli olarak dışlandıklarını ve kullanıldıklarını görerek teker teker İyi partiden ayrıldılar. Bu haksızlığı ve emek hırsızlığını gören biri olarak, savaşçı kişiliğim nedeniyle çok direndim, tabiri caiz ise kelle koltukta İYİ parti için mücadele ettim. Sonunda beklediğim gibi sıra bana geldi.