Politika
31 Mar 2023 20:50 Son Güncelleme: 31 Mar 2023 20:58

İYİ Parti binasına saldırı hakkında bir yorum da Demirtaş'tan

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na yapılan silahlı saldırıyla ilgili bir yorum da cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan geldi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na bugün bir saldırı gerçekleştirildi ve parti binasına 2 mermi isabet etti. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, saldırının faili yakalandı.

İSTANBUL EMNİYETİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Emniyeti'nden olayla ilgili yapılan açıklamada, "Yapılan alan çalışmasında; olayın, bölgede bulunan bir inşaatta meydana gelen hırsızlık girişimine karşılık, inşaatın bekçisinin hırsızları kaçırmak için ateş etmesi nedeniyle gerçekleştiği tespit edilmiştir. Hırsızların İYİ Parti İl Binası istikametine kaçması nedeniyle binaya tesadüfi olarak kurşunların gelmesine neden olmuştur. Şahsın olayda kullanmış olduğu bulundurma ruhsatlı silahı ile beraber yakalanması yapılmıştır" denildi.

BİR YORUM DA DEMİRTAŞ'TAN

Olayla ilgili bir yorum da Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan geldi. Demirtaş, avukatları aracılığıyla kullandığı Twitter hesabında bugün İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na yapılan silahlı saldırıya tepki gösterdi.

Demirtaş'ın mesajı şöyle:

"İYİ Parti'ye yapılan saldırıyı lanetliyorum. Bu tür saldırılar asla iktidardan bağımsız yapılamaz. Birileri seçim kampanyasını silahla, tehditle yürütmek isteyebilir ama herkes kararlılıkla, cesaretle 14 Mayıs'a hazırlanmalı. Sabredin, birlikte değiştireceğiz."