Gündem
04 Eyl 2020 08:37 Son Güncelleme: 04 Eyl 2020 08:39

İstismarda bulunduğu çocuğun babasına para teklif etmiş!

Uşakki tarikatı lideri Fatih Nurullah'ın cinsel istismarda bulunduğu çocuğun babası ifade verdi. F.A. Nurullah'ın kendisine 70 bin lira teklif ederek, "Yeter ki kimse duymasın" dediğini aktardı.

F.A., ifadesinde şüphelinin kendisine “Bunda büyütecek bir şey yok, sana 70 bin TL vereyim daha sonra ne zaman istersen sana para gönderirim, yeter ki kimse duymasın” diyerek para teklif ettiğini anlattı. Şüpheli Nurullah ise ifadesinde kendisine kumpas kurulduğunu savundu.

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre, jandarmada ifade veren F.A., şüpheliyi 15 senedir Eyüp Fatihi Halveti Uşşaki tarikatı şeyhi olarak tanıdığını kaydetti. Onların inşaat işinde çalışması için kendisine teklifte bulunduğunu aktaran baba F.A., şunları anlattı:

“İkamet ettiği mahallede yoğun olarak bu tarikattan insanlar bulunur. Evlendikten sonra da çocuklarımı yanlarına hizmetçi olarak gönderdim. Altı ay öncesi bana Akyazı ilçesinde Kuran kursu inşaatında ücret karşılığında çalışmamı söyledi. Bunun üzerine eşimi ve 3 çocuğumu alarak Akyazı’ya geldim. Aynı binada bana bir oda verdiler. Burada kalarak inşaatlarında çalıştım. Aynı zamanda ben, eşim ve çocuklarım tarikatın hizmetçilik alanlarında çalışmaya devam ettik.”

27 Ağustos’ta tarikat lideri olan şüphelinin kendisini arayarak “Küçük çocuğun Y. ile küçük bir hata işledik” dediğini aktaran F.A., kendisinin de “nasıl bir hata” diye sorduğunu kaydetti. F.A., şöyle devam etti:

“Şüpheli de bana ‘Yanağından öperken hafiften dudağına kaçırdım ama bunun telafisi elbette vardır. Öl de öleyim, ne istersen yapayım’ dedi. Bunun üzerine işi bırakarak eve gittim. Durumu eşime anlattım. Eşim de bunu kızımın ağzından duyduğunu söyledi. Bunun üzerine şüpheliyi aradım. O da bu ifadeyi destekleyerek hata ettiğini söyledi. Ben de sinirlendim ve küfür ederek telefonu kapattım.” Daha sonra şüphelinin yanında çalışan ve aynı zamanda tarikata para ve yardım toplayan Zeki isimli şahsın kendisini aradığını anlatan müşteki baba, şunları kaydetti: “Zeki’nin hiçbir borcu olmamasına rağmen benden IBAN numaramı istedi. Ben de hiçbir şey belli etmemek için IBAN numarasını gönderdim. Sonrasında şüpheli yine beni arayarak ‘Bunda büyütecek bir şey yok, sana 70 bin TL vereyim daha sonra ne zaman istersen sana para gönderirim, yeter ki kimse duymasın’ dedi. Ben de telefonu yüzüne kapattım ve İstanbul’daki ikametimden yola çıkarak Akyazı’ya geldim. Eşim yoldayken jandarma ekiplerine haber verdi. Olay yerinde jandarma ekiplerini gördüm. Yanlarına giderek ses kayıtlarını dinlettim. Daha fazla dayanamayarak şüpheliye yumruk attım.”