Gündem
10 Ağu 2013 13:58 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:20

İŞTE ÜNLÜ TALK SHOW'CUNUN ALAMADIĞI O ÇANTA!

Oprah Winfrey'in almak istediği ancak satış görevlisinin 'Sizin bunu almaya paranız yetmez' dediği çantanın sırrı çözüldü.

Dünyanın en çok kazanan televizyoncuların Oprah Winfrey'in almak istediği ancak satış görevlisinin 'Sizin bunu almaya paranız yetmez' dediği çantanın sırrı çözüldü.

Tina Turner'ın düğününe gittiği İsviçre'de bir mağazada başına gelen bir olayı anlatan dünyaca ünlü televizyoncu Oprah Winfrey'in bahsettiği çantanın 24 bin 460 sterlin değerinde (74 bin TL) olduğu ortaya çıktı.

Reuters'ın haberine göre söz konusu çanta Tom Ford tasarımı ve modeli de Jennifer olarak biliniyor. Bu modele ünlü oyuncu Jennifer Aniston için bu isim verildi. Aniston'un çok sık kullandığı bir model olan çanta çalınma tehlikesine karşı kilitli bir kabinde satışa sunuluyor.

Oprah, katıldığı televizyon programında başına gelen olayı şöyle anlatmıştı:

“Zürih’te tek başıma alışverişe çıktım, ismini burada açıklamayacağım bir mağazaya girdim. Bir kadına ‘Affedersiniz, şu çantayı görebilir miyim’ dedim. O ise ‘Hayır. O çanta senin için çok pahalı’ diye cevap verdi.”

'MAĞAZAYI SATIN ALACAKTIM'
“Tekrar bakmak istediğimde kadın ‘Hayır hayır onu görmek istemezsiniz. Paranız o çantaya yetmeyecek’ deyip daha ucuz çantaları gösterdi. Üçüncü kez sordum, yine reddetti. Herhangi bir münakaşaya girmeden mağazadan ayrıldım. Yaşadığım bu deneyim ırkçılığın hâlâ bir problem olduğunu kanıtladı.”

Winfrey, bir ara mağazadaki her şeyi satın almayı düşündüğünü, ancak mağaza görevlisinin prim kazanacağından bundan vazgeçtiğini söyledi. Mağaza yetkilileri yanlış anlaşılma olduğunu söyleyerek Oprah Winfrey’den özür diledi.

Stedman Graham’la evli olan Winfrey’in yıllık geliri 77 milyon dolar. Winfrey, 3 milyar dolar servetiyle Forbes dergisine göre en zengin 5’inci siyah.