Gündem
28 Kas 2015 16:29 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:12

İşte Tahir Elçi'nin son tweeti: Hoşçakalın dostlar iyilikle kalın!

Öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin son mesajları ne olmuştu?

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin bugün silahlı saldırıda öldürülmesinin ardından twitter hesabından el sallayan bir fotoğrafı ve "Hoşçakalın dostlar. İyilikle kalın" mesajı paylaşıldı.

Mesaj kısa sürede sosyal medyada yayıldı.

İşte Elçi'nin hesabından paylaşılan son mesaj:ELÇİ DAHA ÖNCEKİ MESAJLARINDA NE DEMİŞTİ

Tahir Elçi, öldürülmeden bir kaç saat önce sosyal medya hesabından tutuklanan gazeteciler için yaptığı açıklamayı paylaşmıştı. Tahir Elçi mesajlarlarında tehdit edildiğini de yazmıştı.

Tahir Elçi tutuklanan Cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmalarıyla ilgili sosyal medya hesabından "Can Dündar/Erdem Gül'ün tutuklanmasına şiddetli bir toplumsal refleks gösterilmezse dönüşü olmayan karanlık tünelden geri dönüş zor olacak." ifadelerini kullanmış ve ‘Basın ve ifade özgürlüğüne en ağır darbe’ şeklindeki açıklamalarını haber yapan sitenin link adresini paylaşmıştı. Elçi başka bir mesajında da öldürülmeden önce zarar gördüğü için açıklama yaptığı Dört Ayaklı Minare için, "Diyarbakır'ın simgelerinden Dört Ayaklı Minarenin ayaklarına silahlı SUIKAST..." demişti.

Elçi'nin bir diğer paylaşımı ise Diyarbakır Baro'sunda, Prof. Dr. Ersan Şen'in de konuşmacı olduğu konferansın afişi oldu.

Tahir Elçi CNN Türk programındaki sözleri sonrasında da tehditler aldığını sosyal medya hesabından dile getirmişti.

İşte o paylaşımlar:

Tahir Elçi

Diyarbakır Barosu ‏

Basın ve İfade Özgürlüğüne Öldürücü Bir Darbe Daha... http://www.diyarbakirbarosu.org.tr/H-756-2015-11-27-03-40-51-basin-ve-ifade-ozgurlugune-oldurucu-bir-darbe-daha.html …

Tahir Elçi

Tutuklama istemine bir tepki de Diyarbakır Barosu'ndan http://www.cumhuriyet.com.tr/433359  @cumhuriyetgzt

Tahir Elçi

Can Dündar/Erdem Gül'ün tutuklanmasına şiddetli bir toplumsal refleks gösterilmezse dönüşü olmayan karanlık tünelden geri dönüş zor olacak.

Tahir Elçi

Gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül'ün gazetecilik faaliyeti nedeniyle tutuklanmaya sevk edilmesi kabul edilemez.