Gündem
21 Oca 2016 11:36 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:18

İşte Leonardo Dicaprio'nun yapımı 5 saat süren yaraları!

Filmin en çok konuşulan sahnelerinden biri için yapılan yara makyajının sahne arkası görüntü ve detayları ortaya çıktı.

Google Haberlere Abone ol
Bu sene 12 dalda Oscar’a aday gösterilen Revenant (Diriliş)’te Hugo Glass’ı canlandıran Leonardo Dicaprio’ya filmin en çok konuşulan sahnelerinden biri için yapılan makyajın detayları paylaşıldı.

Makyaj sanatçısı Duncan Jarman’ın Dicaprio’nun vücudundaki derin yaraları yapmak için beş saat boyunca titizlikle çalıştığı belirtildi. Jarman’ın ayrıca yaraların görünümüne inandırıcılık katabilmek için Dicaprio’nun canlandırdığı Hugo Glass ile ilgili tarihsel bilgiler edindiği, böylece Glass’ın gerçekte ne şekilde yaralanmış olabileceğini araştırdığı ve makyajında bu bilgileri kullandığı da öğrenildi.

Söz konusu sahnenin gerçekçiliği için yapılan tek çalışma bu gerçekçi yara makyajı da olmadı.

Dicaprio’nun kaburgalarına kadar yüzüldüğü izlenimini yaratmak için tasarlanmış bir kostümün içine yerleştirilmiş tüpler sahte kan ile dolduruldu. Independent’da yer alan habere göre Dicaprio’nun boyun bölgesi için ayrıca tasarlanan bir kostüm de aynı sahnede kullanıldı.
Filmde makyaj sanatçısı olarak görev alan Duncan Jarman da, takım arkadaşları Sian Grigg ve Robert Pandini ile bu sene Oscar’da en iyi makyaj ve saç tasarımı kategorisinde aday olarak gösterildi.

Bu senenin Oscar ödülleri 28 Şubat 2016’da Hollywood’da düzenlenecek bir ödülle sahiplerini bulacak.