Televizyon
24 Tem 2012 08:41 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 13:57

İŞTE ACUN'UN AYRILMA NEDENİ! SHOW TV İLE İPLER NEDEN KOPTU?

Show TV'den ayrılma kararı alması televizyon dünyasına bomba gibi düştü.

Show TV’den 47 milyon alacağı bulunan Acun Ilıcalı’nın yıllardır çalıştığı şirketle ipleri kopardığı öne sürüldü. Star TV ile görüşen Ilıcalı’ya atv’den de teklif geldiği öğrenildi...

Yaptığı bütün yarışma programları reyting rekorları kıran ünlü yapımcı Acun Ilıcalı’nın, 1996 yılından beri çalıştığı Show TV’den ayrılma karar kararı alması televizyon dünyasına bomba gibi düştü.

Her yıl pek çok kanaldan transfer teklifi alan ancak sonunda yine yuvası gibi gördüğü Show TV’de kalan Ilıcalı, bu kez ise ayrılık konusunda kararlı gibi görünüyor. Ilıcalı’nın satış aşamasında olan Show TV’den yaklaşık 26 milyon dolar (47 milyon TL) alacağı olduğu konuşuluyor. Bu yıl alacaklarının yanı sıra 2011 yılından kalan toplam 80 bölümlük tutarla ilgili kendisine ödeme yapılmaması Ilıcalı’yı ipleri koparma noktasına getirdi. Kanalla arasında iplerin koptuğunu doğrulayan Ilıcalı, artık Show TV’de kalmasının çok zor olduğunu belirtti.

Marmaris’te görüştüler
Show TV ile yaşadığı mali sorunlar sık sık gündeme gelen Ilıcalı’nın Doğuş Yayın Grubu tarafından satın alındıktan sonra yeni yılda büyük bir atağa geçen Star TV yönetimiyle görüştüğü öğrenildi. Ancak Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ve Doğuş Yayın Grubu Genel Müdürü Cem Aydın’la Marmaris’te görüşen Ilıcalı’nın peşinde atv’nin de olduğu ifade edildi. Ilıcalı ise hangi kanala transfer olacağı konusunda henüz kesin bir karar vermediğini açıkladı. Ilıcalı’nın Star TV’ye daha yakın durduğu belirtiliyor.

Serveti en ez 50 milyon TL
Acun Ilıcalı 1996’da ayda 200 lira maaşla spor - magazin programı Televole’de muhabir olarak başladığı televizyon dünyasında büyük bir servetin sahibi oldu. 50 milyon liranın üzerinde bir servete sahip olduğu hesaplanan Acun Ilıcalı bu yıl açıklanan 2011 vergi rekortmenleri listesinde de 2.8 milyon lira gelir vergisiyle 62’nci oldu.
Ilıcalı’nın mal varlığı, boşanma sürecine girdiği eşi Zeynep Yıldırım’ın servetin yarısını istemesiyle gündeme geldi. Kasım 2010’da açılan boşanma davası dilekçesinde yer alan mal varlıkları Ilıcalı’nın 50 milyon 750 bin liralık bir serveti olduğunı ortaya koyuyordu.
2010’un son günlerinde de Show TV’nin sahibi Çukurova Grubu’nun Acun Ilıcalı’ya 26 milyon civarı alacağına karşılık Digitürk’ten yayın yapan Show Plus’ı önerdiği iddia edilmişti.
Ilıcalı, geçen yıl ağustosta 7 milyon dolara yakın bir fiyata Limak Holding’in patronu Nihat Özdemir’in 9 kişilik Cessna Citation XLS uçağını satın aldı.  Ilıcalı bu yıl haziranda da Absolute marka teknesini satarak yaklaşık 7 milyon dolara 24 metrelik İtalyan Azimut 82 motor yat aldığı gündeme geldi. Ilıcalı’nın reklam filmi için de Vakıfbank’tan 1 milyon TL aldığı iddia edildi.