İstanbul'u kim kazanıyor? 3 anket şirketinden çarpıcı sonuçlar!

Seçime sayılı günler kala anket şirketlerinden çarpıcı sonuçlar gelmeye devam ediyor. Konsensus Araştırma Şirketi Genel Müdürü Murat Sarı, ortak canlı yayının 23 Haziran İstanbul seçiminin sonucunu etkileyeceğini belirtirken Genar Başkanı İhsan Aktaş ve Optimar Başkanı Hilmi Daşdemir, bundan sonraki sürecin kararsız seçmeni etkilemeye dönük olacağınının altını çizdi.

İstanbul'u kim kazanıyor? 3 anket şirketinden çarpıcı sonuçlar! - Sayfa 1

Abdulkadir Selvi, üç anket şirketinin yöneticisiyle konuştuğunu belirterek 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimde iki 'K'nın öne çıktığını söyledi. 

112
İstanbul'u kim kazanıyor? 3 anket şirketinden çarpıcı sonuçlar! - Sayfa 2

Selvi'nin aktardığına göre Konsensus Araştırma Şirketi Genel Müdürü Murat Sarı, ortak canlı yayının belirleyici görüşünde. Genar Başkanı İhsan Aktaş, Optimar Başkanı Hilmi Daşdemir ve Sarı, kararsız seçmenin üzerinde durdu.

212
İstanbul'u kim kazanıyor? 3 anket şirketinden çarpıcı sonuçlar! - Sayfa 3

Selvi, Hürriyet'te "Canlı yayın ne kadar etkili olacak?" başlığıyla yayımlanan yazısında "Kamuoyu araştırma şirketleri, Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın çıkacağı tartışma programından sonra yeni bir anket yapmayı planlıyorlar" ifadesini kullandı.

312
İstanbul'u kim kazanıyor? 3 anket şirketinden çarpıcı sonuçlar! - Sayfa 4

"Çünkü iki adayın çıkacağı programın kararsız seçmen üzerinde etkili olacağı düşünülüyor. Konsensus Araştırma Şirketi Genel Müdürü Murat Sarı, tartışma programının yüzde 3'lük bir oy oranını etkileyeceği görüşünde.

412