Gündem
28 Şub 2024 00:23 Son Güncelleme: 28 Şub 2024 00:24

İstanbul'da tekstil fabrikasında yangın

İstanbul'da tekstil fabrikasında yangın çıkan yangında 3 işçi yaralandı. Kısa sürede tüm fabrikayı saran alevler, itfaiyenin 2 saatlik çalışmasıyla söndürüldü.

İstanbul'un Avcılar ilçesinde 4 katlı tekstil fabrikasının bodrum katında yangın çıktı. Süngerlerin bulunduğu bölümde başlayan yangın kısa sürede büyüyerek tüm binayı sardı. Yangın, iş yerinin önünde bulunan 2 araç ve yan binalara da sıçradı. İş yerinde bulunan 3 işçi yaralanırken, yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışmasının ardından söndürüldü.

Yangın saat 19.20 sıralarında Ambarlı Mahallesi Dinçer Sokak'taki 4 katlı tekstil fabrikasının bodrum, katında süngerlerin bulunduğu bölümde başlayan yangın kısa sürede büyüdü.

Binanın girişinde bulunan doğal gaz panosunun da alev almasının ardından büyüyen alevler iş yerinin önünde park halindeki 2 araca sıçradı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

Yangın sırasında iş yerinde bulunan 3 kişi yaralandı. Yaralılar sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Bodrum katında çıkan yangın kısa sürede büyüyerek tüm binayı sardı. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışmalarının ardından yangın söndürüldü. 4 katlı bina kullanılamaz hale gelirken, yangının çıkış nedeni yapılacak olan incelemelerin ardından belirlenecek.

Mahalle sakini Serkan Yılmaz, "Mezarlığın orada eve de 100 metre mesafede olduğunu fark ettik. Bu yanan yerin bir depo halinde, kumaşların depolandığı bir yer kumaşlardan kaynaklandığını düşünüyoruz. Ama dışarıda mı oldu araçtan mı kaynaklandı tabi şimdi onu tam bilmiyoruz" dedi.