Gündem
06 Tem 2022 16:31 Son Güncelleme: 06 Tem 2022 17:39

İstanbul’da kanlı infaz! Dava açan kadını ve avukatını öldürdü

Avukat ve davacıya yönelik silahlı saldırı İstanbul'da yaşandı. Bakırköy'de aleyhinde açılan dava yüzünden Abdullah Türkoğlu silahıyla dehşet saçtı. Türkoğlu, önce davanın avukatı Servet Bakırtaş'ı bürosunda öldürürdü. Daha sonra kendisine dava açan Öznur Tufan'ın Büyükçekmece'deki iş yerine gidip kurşun yağdırdı. Tufan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken; Büyükçekmece'de yakalandı.

Konya'da doktora yönelik silahlı saldırının şoku sürerken, bir cinayet haberi de aynı saatlerde İstanbul'dan geldi. Kendisi aleyhinde açılan tazminat davasının geri çekilmemesine sinirlenen Abdullah Türkoğlu, davanın avukatı Servet Bakırtaş'ı Bakırköy'deki avukatlık bürosunda öldürdü. Daha sonra Büyükçemece'ye giden Türkoğlu, iş yerinde kendisine dava açan Öznur Tufan'a kurşun yağdırdı. Saldırgan, Tufan'ı öldürdüğü Büyükçekmece'de yakalandı.,

AVUKAT VE KADINI DEFALARCA TEHDİT ETMİŞ
Edinilen bilgiye göre, Abdullah Türkoğlu, bir süre önce Öznur Tufan'ın yeğenini tabanca ile yaraladı. Daha sonra yakalanan saldırgan, çıkartıldığı mahkemece cezalandırılarak, cezaevine gönderildi. Geçtiğimiz aylarda tahliye olan Türkoğlu, Tufan tarafından kendisine açılan tazminat davasını öğrendi. Öznur Tufan ve avukatı Servet Bakırtaş'ı arayan saldırgan, davanın geri çekilmesini istedi. Ancak avukat ve kadın, bu isteği reddetti. Bunun üzerine Türkoğlu, defalarca arayarak tehdit etmeye başladı.

DAVA GERİ ÇEKİLMEYİNCE SİLAHINA SARILDI
Davanın geri çekilmemesi üzerine Abdullah Türkoğlu, önce Servet Bakırtaş'ın Bakırköy Kartaltepe Mahallesindeki bürosuna gitti. Burada Bakırtaş'ı öldüren Türkoğlu, daha sonra kendisine dava açan Öznur Tufan'ın Büyükçekmece'deki işyerine geldi. Ateş açan Türkoğlu, Tufan'ı boynundan yaraladıktan sonra kaçtı. Öznur Tufan ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Saldırgan ise Büyükçekmece Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandı. 71 yaşındaki Öznur Tufan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

CİNAYET ANI KAMERADA
Saldırganın emniyetteki işlemleri sürüyor. Öznur Tufan'ın vurulduğu anlar ise işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

 

“ÇEKMEDİLER. BU DA BUGÜN GELDİ VURDU"
Yaşananları anlatan Tufan'ın komşusu, “Olay, Bahçelievler'deki bir tartışmadan çıkıyor. Orada Öznur Tufan'ın yeğenini vurdu. Çok şükür ölmedi. Bu cezaevine girdi. Beş yıl yattı. Bu hapishaneden çıktı. Tazminat davası açılmış. Bu, davayı kaldıramadı. Bir şey yapacak durumda değildi. Bir seneden beri tehdit ediyordu. Çekmediler. Bu da bugün geldi vurdu" dedi.