Gündem
28 Ara 2021 14:49 Son Güncelleme: 28 Ara 2021 19:41

İstanbul’da HDP binasına silahlı ve bıçaklı saldırı! Saldırgan gözaltına alındı…

İstanbul'da silahlı ve bıçaklı bir kişi HDP Bahçelievler İlçe Örgütü binasına saldırı düzenledi. Valilik olayla ilgili açıklama yaptı.

İstanbul’da Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bahçelievler İlçe Örgütü binasına silahlı saldırı düzenlendi. Silahlı ve bıçaklı olduğu belirtilen saldırgan bir kişiyi yaraladı. Gazete Duvar’da yer alan habere göre, saldırgan gözaltına alındı.

Saldırının, HDP İzmir İl binasına düzenlenen ve Deniz Poyraz'ın ölümüyle sonuçlanan silahlı baskınla ilgili davadan bir gün önce gerçekleştirilmesi dikkat çekti.

HDP İzmir İl binasına 17 Haziran 2021'de silahlı saldırı gerçekleştiren ve Deniz Poyraz’ı katleden Onur Gencer hakkında açılan dava 29 Aralık'ta (yarın) başlıyor.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

 Konuyla ilgili olarak İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Bugün saat 13.30 sıralarında alınan bir ihbarda; HDP Bahçelievler ilçe binasına giden şüpheli bir şahsın, ilçe yöneticilerini tehdit ettiği ve çıkan arbede sonucu binayı kaçarak terk ettiği bildirilmiştir. Olay yerine sevk edilen güvenlik güçlerimizce M.E.S isimli şüpheli şahıs gözaltına alınmış, 2 adet kurusıkı tabanca ve (6) adet kurusıkı tabanca mermisi ele geçirilmiştir. Konuyla ilgili adli soruşturma başlatılmıştır." denildi.