Gündem
12 Mar 2017 11:45 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:32

İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü görevden alındı! Yerine hangi isim geldi?

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik, İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Zafer Kayaokay’ı görevden aldı.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik, İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Zafer Kayaokay’ı görevden aldı. Zafer Kayaokay'ın yerine Hakan Çimenser getirildi.

Kültür ve Sanat gazetesi Müstehak, Twitter’da Devlet Tiyatroları’nda deprem etkisi yaratan haberi duyurdu.

İşte o mesaj:İki buçuk yıldır Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü görevini 'vekaleten' yürüten Nejat Birecik, Ocak ayındaki kararla 'asaleten' görevini sürdürmeye başlamıştı.

Nejat Birecik’in ilk kararlarından birinin İstanbul Devlet Tiyatrosu’yla ilgili olması dikkat çekti.

Nejat Birecik ile Zafer Kayaokay, yurtdışında bir programla ilgili gündeme gelmişti. UNESCO Uluslararası Tiyatro Enstitüsü (ITI) Hırvatistan Merkezi, Devlet Tiyatroları Genel Müdür Vekili Necat Birecik ile İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Zafer Kayaokay’ı Türkiye’ye şikayet etmişti.

HAKAN ÇİMENSER KİMDİR

1968 yılında Tekirdağ'da doğdu. 1990'da Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'na sanatçı olarak atandı. 1994-96 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu müdürlüğü yaptı. 1996 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'na atandı. 1997-2003 yılları arasında Hacettepe Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Bir çok tiyatro oyununu yönetti ve oynadı.