Kültür Sanat
14 Ara 2019 16:31 Son Güncelleme: 14 Ara 2019 16:37

Issız Adam filmi Yunanistan'da yeniden doğuyor

Çağan Irmak'a ait Issız Adam filmi Yunanistan'da tekrar çekiliyor. Yiannis Tsimitselis ve Katerian Geronikolou’nun başrolünde olacağı film 1 Ocak 2020 tarihinde Yunanistan’da vizyona girecek.

Türk Sineması'nda fırtınalar estiren Issız Adam filmi, Yunanistan'da "remake" yapılıyor. Yunan oyuncularla yeniden çekilen film hem Türkiye hem de Yunanistan tarihinde bir ilk olacak.

Çağan Irmak’ın ölümsüz eseri “Issız Adam” vizyona girdiği 2008 yılında aylarca vizyonda kalmış, o yılın en çok izlenen filmlerinden biri olmuştu. Most Production yapımı film, başarılarına bir yenisini daha ekleyerek yurtdışında “remake” yapılan ilk Türk filmi oldu.

Şimdi, “Issız Adam” Atina sokaklarında yeniden doğuyor. Yiannis Tsimitselis ve Katerian Geronikolou’nun başrolünde olacağı filmin yönetmenliğini Yiannis Papadakos yaptı. 16 Aralık akşamı Atina’da gerçekleşecek galaya filmin yapımcısı Mustafa Oğuz ve yönetmeni Çağan Irmak da davetli olarak katılıyor. Film, 1 Ocak 2020 tarihinde Yunanistan’da vizyona girecek.

"Sonsuza Dek" hakkında

Başroller: Yiannis Tsimitselis, Katerina Geronikolou, Olga Damani, Haris Mavroudis, Eugenia Samara

Yardımcı Roller: Stergios Antoulas, Antigoni Nakka, Spyros Kiriakos, Peny Agorastou

Konuk Oyuncular: Vassiliki Andritsou, Alexander Antonopoulos, George Armenis, Iro Loupi, Evaggelia Moumouri, Sakis Ntantoulas, Mihalis Reppas, Thanasis Papathanasiou

Görüntü Yönetmeni: George Argiroiliopoulos
Set Tasarım: Hrisa Daponte
Kostüm: Katerina Papanikolaou
Ses Tasarım: Lefteris Xanthis
Kurgu: Stella Filipopoulou
Ses: Panos Papadimitriou
Orijinal Senaryo: Cagan Irmak
Senaryo: Yiannis Tsimitselis
Yönetmen: Yiannis Papadakos
Yapımcılar: Yiannis Tsimitselis, Yiannis Papadakos, Thodoris Niarhos
Yapım Şirketi: ALOREAN Productions, CINEMONDE Productions
Dağıtım: VILLAGE
Ortak Yapımcı: ALPHA TV

Issız Adam filmi Yunanistan'da Sonsuza Dek ismiyle yayınlanacak

Yönetmenin Notu

Filmin yönetmeni olan Yiannis Papadakos, film ile ilgili şu açıklamada bulundu:

Bu fikir ortaya çıktığı andan beri bütün ekip, yapım şirketi, oyuncular ve tabii ben, filmi büyük bir sevgiyle benimsedik. Çağan Irmak’ın olağanüstü senaryosu ve rejisi hepimizi derinden etkiledi. Filmin sadeliği, direktliği, yarattığı yoğun duygular içimize işledi.
Atina’yı bugün olduğu gibi gösteren tamamen gerçekçi ve gerçek bir aşk hikayesi. Renkler, kokular ve zamansız melodilerle bezeli bir şehirde birbirinden çok farklı ve uzak iki insan belki de kaderin yardımıyla bir araya gelir… hayatlarını sonsuza dek değiştirecek bir anda.

Bu film hepimiz için bir meydan okuma oldu. Genç bir yönetmen olarak, daha önce sinema ekranı için çekmediğim bir türde, romantik drama türünde bir film çektim. Özellikle Yiannis, başarılı bir komedyenken ilk defa bu filmde böylesine ters köşe bir karakter oynadı, altından büyük bir başarıyla kalktı, onunla gurur duyuyorum.

“Sonsuza Dek” filminin bizi etkilediği gibi izleyen herkesi derinden etkilemesini umuyoruz. Tüm izleyicilerimize ulaşıp, hayatını değiştirmeye istekli olan herkesi birbiriyle özdeşleşmeye teşvik edeceğimizi umuyoruz.
Bu filmin eşsizliğini ve duygusallığını hisseden herkesin kalbine kazınmasını hedefliyoruz. Sonsuza dek!