Polemik & Kulis
02 Mar 2019 09:40 Son Güncelleme: 02 Mar 2019 11:03

İsmail Saymaz'la Nevşin Mengü arasında hamsi polemiği

Gazeteci İsmail Saymaz, sosyal medya hesabından Fatih Altaylı'nın Karatay diyeti yüzünden rahatsızlandığını duyurdu. Nevşin Mengü'nün yanıtı hamsi polemiğinin fitilini ateşledi.

İsmail Saymaz'la Nevşin Mengü arasında hamsi polemiği

Habertürk yazarı gazeteci Fatih Altaylı geçtiğimiz günlerde hastanede operasyon geçirmişti. Altaylı bugünkü yazısında Canan Karatay'ı suçladı. Gazeteci İsmail Saymaz sosyal medya hesabından Altaylı'nın yazısından alıntı yaparak sosyal medyadan, "Fatih Altaylı, anjiyo geçirdikten sonraki ilk yazısında Canan Karatay’ı suçlamış. Sanırım Karatay diyeti yüzünden rahatsızlanmış" yorumunu yaptı.

Nevşin Mengü ise İsmail Saymaz'a yanıt vererek "veganlık sultanlık canlar. Maceraya gerek yok" dedi. İsmail saymaz ise Neşin Mengü'ye "Ne yani, hamsi de mi yemiyorsun?" diye sordu.Bu yorumun ardından ikili arasında hamsi polemiği başladı.

İşte Twitter'daki o hamsi polemiği:

"BIRAKIN DA İKİ SATIR GÜLELİM EĞLENELİM"

Gazeteci İsmail Saymaz, bunun üzerine sosyal medyadan gelen olumsuz yorumlara "Veganlık üzerine, çok belli ki bir geyik çeviriyoruz. Hemen ahkam kesmeler, had bildirmeler, çizgi öğretmeler geliyor. Kasaplar Odası Başkanı olmadığım aşikar. Bırakın da iki satır gülelim, eğlenelim. Hayatı bu kadar sıkıcılaştırarak elinize ne geçiyor?" diyerek yanıt verdi.