Politika
03 Mar 2023 11:43 Son Güncelleme: 03 Mar 2023 13:38

İsmail Saymaz: Akşener ‘Hayır’ diyebilir

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, Millet İttifakı'nın pazartesi günü düzenlenecek toplantısına Akşener'in katılmayabileceğini yazdı. 

Altılı Masa'nın dün cumhurbaşkanı adaylığı konusunu görüştüğü toplantıda, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına itiraz etmesinin kulislere yansıması sonrası, İyi Parti Genel İdare Kurulu (GİK), bugün saat 13.30'da genel merkezde toplanma kararı aldı. Halk TV yazarı İsmail Saymaz, Millet İttifakı'nın pazartesi günü düzenlenecek toplantısına Akşener'in katılmayabileceğini yazdı.

Saymaz yazısında, "Akşener, İYİ Parti Genel Merkezi’ne girerken, “Milletin umudu Meral Akşener” diye sloganlar atıldı.İyi Parti’de, saat 22.30’da kapalı toplantı başladı.Başkanlık Divanı ve milletvekilleri içinden “Masadan kalkalım” diye görüş belirtenler de oldu, itidalli yaklaşanlar da. Kılıçdaroğlu’na sıcak yaklaşanlar azınlıkta kaldı.Görüşme sabaha karşı saat 3’te bitti. Akşener, bugün saat 13.30’da İYİ Parti’nin en üst makamı olan Genel İdare Kurulu’nu (GİK) topluyor. GİK’te, pazartesi gününe kalmadan bugün bir kararın açıklanabileceği ve yanıtın “Hayır” yönünde olabileceği belirtiliyor. Dolayısıyla Akşener, pazartesi günkü Millet İttifakı toplantısına katılmayabilir. Bu durumda İYİ Parti’nin ayrı bir aday çıkarma ihtimali var. O takdirde Kılıçdaroğlu’nun masadaki diğer dört liderin desteğiyle adaylığını ilan edebilir." ifadesini kullandı.