Medya
04 Tem 2014 17:07 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:24

İslamcı yazardan şok çıkış! Zina suç sayılsın, cezası recm olsun!

Milli Gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi, zinanın yeniden Türk Ceza Kanunu'nda suç olarak sayılması için zehir zemberek bir yazı yazdı. Cezanın da adını koydu:Recm!

Milli Gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi, bugünkü köşesinden televizyonlarda yayınlanan müstehcen içeriklere ateş püskürdü.
"Müslüman halkı bozmak için planlı programlı olarak seks azgınlıklarını teşvik ediyorlar, toplumu seks manyağı haline getirmek istiyorlar" diyen Eygi, Cumhuriyet'in ilk yıllarına atıfta bulunmaktan da geri durmadı.
"M. Kemal ve İsmet Paşalar zamanında bu kadar müstehcen yayın yoktu. Gazeteler dinî bakımdan bozuktu ama bugünküler gibi azdırıcı çıplak resimler yayınlamıyorlardı."

AK PARTİ'YE ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERDİ
Türk Ceza Kanunu'nda zinanın suç olarak kabul edilmemesini de eleştiren Eygi, isim vermeden AK Parti hükümetine yüklendi:
"Akıl almaz bir şey ama siyasî iktidar Müslümanların eline geçince ceza kanunundan bu suç çıkartıldı. Kendilerini dindar zanneden birtakım Müslümanlar bu konuda niçin ağızlarını açıp bir kelime konuşmuyor?"

CEZASI RECM!
Eygi, TCK'ya suç olarak yeniden işlenmesini istediği zinanın cezasının da 'recm' olduğunu yazdı.
İşte Mehmet Şevket Eygi'nin bugünkü yazısından olay bölümler...
"... Bu furya 1970’lerde başladı. O zamanların Müslümanları tepki gösterdiler. Müstehcenliğe karşı kitaplar bile yayınlandı.
M. Kemal ve İsmet Paşalar zamanında, Adnan Menderes Celal Bayar, 27 Mayıs 1960 darbesinden sonra, onu takip eden Süleyman Demirel, Bülent Ecevit iktidarlarında Türk Ceza Kanunu’nda zina suçu hep vardı.
Akıl almaz bir şey ama siyasî iktidar Müslümanların eline geçince ceza kanunundan bu suç çıkartıldı.
Adam karakola gidiyor, “Eşim eve yabancı erkek aldı. Baskın yapılmasını istiyorum” diyor, şu cevabı alıyor:
–Beyefendi, zina artık suç değildir. Biz bir şey yapamayız. Siz arzu ederseniz boşanma davası açabilirsiniz.

CEZASI RECMDİR!
Bugünleri de mi görecektik?
Avrupa Birliği zinayı suç kabul etmiyormuş… Onların bu görüşü bizi bağlamaz ki.
Kur’an, Sünnet, Şeriat zinayı büyük suç olarak görüyor, büyük ceza veriyor. Evli olan veya başından evlilik geçmiş olan kimselere Şeriatın verdiği ceza recmdir.
Ebedî Şef M. Kemal’in, Millî Şef İsmet Paşa’nın, yakın tarihimizin en samimi Kemalist’i Celal Bayar’ın, Cemal Gürsel’in, 12 Mart 1971 darbecilerinin, velhasıl bütün laiklerin suç kabul ettiği zina, Müslümanlar zamanında nasıl oldu da suç olmaktan çıkartıldı?
Kendilerini dindar zanneden birtakım Müslümanlar bu konuda niçin ağızlarını açıp bir kelime konuşmuyor?
Kemalist feministleri bırakalım, İslami kesimdeki feministler ülkemizdeki yasal seks köleliğini niçin protesto etmiyor?
Buhari’de yer alan sahih bir hadis için “Peygamber’e söyletmişler…” diyen müftü yardımcısı ilahiyatçı hanım, niçin TC başlıklı “vesikalar”la yasal, KDV’li, gelir vergili, polis korumalı seks köleliğini protesto etmiyor?
Doğrusu bir kısım Müslümanların haksızlıklar karşısında susmaları beni dehşete düşürmektedir.
Zina suçu ceza kanunundan çıkartıldı ya, tekrar suç sayılmasını sağlamak artık çok zordur. Böyle bir madde ceza kanununa eklenmek istenirse içeriden ve dışarıdan korkunç yaygaralar duyulacaktır.
Avrupa Birliği protesto edecektir.
Çağdaşlar, laikler, Kemalistler protesto edecektir.
Zavallı Müslümanlar… Ne hallere düştüler.
Bu günleri de mi görecektik?