İslam Memiş gram altında kritik seviyeyi açıkladı: Bu rakamın altına düşerse...

İsabetli tahminleriyle dikkat çeken İslam Memiş, gram altın için en alt ve en üst seviye beklentilerin anlatırken gram altın yatırımcısına çok önemli uyarılarda bulundu.

İslam Memiş gram altında kritik seviyeyi açıkladı: Bu rakamın altına düşerse... - Sayfa 1

Gram altın, ons altın ve döviz kurundaki gelişmeleri değerlendiren Altın ve Para Uzmanı İslam Memiş,  2022 için önemli açıklamalarda bulundu.

114
İslam Memiş gram altında kritik seviyeyi açıkladı: Bu rakamın altına düşerse... - Sayfa 2

"Yatırımcıya yüzde 50 dolar yüzde 50 altın sepeti oluşturmasını tavsiye ediyorum. Yarı yarıya sepet yapmanın önemli olduğunu düşünüyorum" diyen Memiş, 25 Ocak tarihine dikkat çekti. Dünya WEB TV muhabiri Berfin Çipa'ya konuşan Memiş, şunları söyledi:

214
İslam Memiş gram altında kritik seviyeyi açıkladı: Bu rakamın altına düşerse... - Sayfa 3

"Altının gram fiyatını takip etmek için dolar-TL kurunu takip etmeye devam ediyoruz. Gram altında düşüşlerin kalıcı olacağını tahmin etmiyorum. Bunun nedenini de kısa vadede dolar kuruna bağlıyorum, orta ve uzun vade içinse altın ons fiyatına bağlıyorum.

314
İslam Memiş gram altında kritik seviyeyi açıkladı: Bu rakamın altına düşerse... - Sayfa 4

Hem döviz kurlarında hem de altın fiyatlarında bir dalgalanma öngörüyorum. Dolayısıyla da düşüşler yatırımcıya alım fırsatı vermeye devam ediyor. Uzun vadedeki öngörüm 1450 lira seviyesi.

414