İslam Memiş, ‘Altın için beklenen müjde geldi’ diyerek duyurdu! ‘Makas kapanacak…’

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in altın ithalatına yönelik sözleri gündem oldu. Altın fiyatları altın ithalatı yasağının kaldırılmasının ardından nasıl etkilenecek? İslam Memiş açıklamanın altın fiyatlarını nasıl etkileyeceğini değerlendirdi. Peki yasağın kaldırılması ne anlama geliyor? İşte detaylar...

İslam Memiş, ‘Altın için beklenen müjde geldi’ diyerek duyurdu! ‘Makas kapanacak…’ - Sayfa 1

Altın yatırımcılarının gözü altın ithalatı yasağının kaldırılması haberindeyken Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten açıklama geldi. Bakan Şimşek, "Altın ithalatında bir normalleşmeye doğru gideceğiz" sözleri altın ithalatında yasağın kaldırılacağı yönünde yorumlandı. İslam Memiş ise açıklamanın altın fiyatlarını nasıl etkileyeceğini değerlendirdi. 

113
İslam Memiş, ‘Altın için beklenen müjde geldi’ diyerek duyurdu! ‘Makas kapanacak…’ - Sayfa 2

İslam Memiş, yasağın kalkması durumunda resmi kur ve serbest piyasa arasındaki makasın kapanacağının altını çizerek Türkiye'deki yatırımcıların daha ucuza altın alabileceğini söyledi.

213
İslam Memiş, ‘Altın için beklenen müjde geldi’ diyerek duyurdu! ‘Makas kapanacak…’ - Sayfa 3

Memiş kendi Youtube kanalında şu değerlendirmelerde bulundu:

"Altın tarafında önemli bir açıklama geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek altın ithalatı tarafında önemli bir açıklama yaptı. Bu altın piyasasını ve altın fiyatlarını etkileyecek bir açıklama oldu. "

313
İslam Memiş, ‘Altın için beklenen müjde geldi’ diyerek duyurdu! ‘Makas kapanacak…’ - Sayfa 4

"Fed'in 1 Mayıs kararına kadar piyasaları oyalamaya devam ediyorlar. Gram altın TL fiyatının serbest piyasalarda 2515 lira seviyesinde olduğunu görüyoruz."

413