Magazin
05 Ara 2019 08:58 Son Güncelleme: 05 Ara 2019 09:01

Işın Karaca'dan flaş Sedat Doğan hamlesi!

Ünlü şarkıcı Işın Karaca, eski eşi ve kızı Sasha Mia'nın babası Sedat Doğan hakkında hukuk süreci başlattığını duyurmuştu. Karaca, avukatı aracılığıyla mahkeme kararını açıkladı.

İşte, Işın Karaca'nın avukatı aracılığyla yapılan açıklama:

"Işın Karaca Basın Açıklaması

Işın Karaca vekili Av. Levent Turgut Karakoç aracılığıyla yaptığı başvurusuyla; kızı Sasha Mia 18 yaşını doldurana kadar, baba Sedat Doğan’la arasındaki şahsi ilişkinin kaldırılması yönünde 16/03/2017 tarihli Mahkeme kararını almıştır. Böylelikle velayet hak ve yetkisi tamamen kendisinde olan Işın Karaca’nın rızası olmaksızın, Sedat Doğan’ın kızı Sasha Mia ile şahsi ilişki kurmasının mümkün olamayacağı 16/03/2017 tarihinde hüküm altına alınmıştır.

Sedat Doğan’ın 29/11/2019 tarihindeki video paylaşımı ve 02/12/2019 tarihinde de telefonla bir magazin programının canlı yayınına katılarak sarf ettiği sözler sonrasında da, Işın Karaca vekili Av. Levent Turgut Karakoç aracılığıyla hukuki süreci başlattı.

İlk olarak 6284 Sayılı Kanun kapsamında tedbir talepli başvuru yapılmasının akabinde, Mahkeme aynı gün içerisinde Sedat Doğan’ın; Işın Karaca’ya yönelik olarak şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmaması ve ayrıca Işın Karaca’nın bulunduğu konuta, okula ve iş yerine yaklaşmaması yönündeki tedbir kararına hükmetti. Böylelikle Sedat Doğan ne Işın Karaca’ya ne de kızı Sasha Mia’ya yaklaşamayacak."