Magazin
29 Mar 2018 17:55 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:07

Işın Karaca, eski eşi Sedat Doğan hakkında karar aldırdı!

Işın Karaca, Brezilya'da hırsızlık suçundan yakalanan ve bir süre hapishanede yatan eski eşi ve kızının babası Sedat Doğan hakkında ihtiyati tedbir kararı aldırdı.

Sözcü'den Ömercan Altay'ın haberine göre; şarkıcı Işın Karaca, 2011 senesinde evlendiği ve 2013 senesinde boşandığı kızının babası Sedat Doğan hakkında geçtiğimiz hafta uzaklaştırma kararı aldırmıştı.

Öğrenilen yeni bilgiye göre Karaca, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak ihtiyati tedbir kararı alınmasını istedi. Işın Karaca’nın bu talebini yerinde bulun mahkeme heyeti Brezilya’da yüz kızartıcı suç işleyerek hapse giren Sedat Doğan, hakkında ihtiyati tedbir kararı alınmasını onadı.

İHTİYATİ TEDBİR KARARI NEDİR?

İhtiyati tedbirdeki amaç ileride telafisi mümkün olmayacak, ciddi bir zararın doğacağından endişe edilen uyuşmazlık konusu hakkında, doğabilecek olan bu zararların dava açılmadan veya dava açıldıktan sonra sonucu beklenmeden tedbir koyulmasıdır.

İHTİYATİ TEDBİR KARARI NEDEN ALINIR?

İhtiyati tedbir, bir tür hukuki korumadır. Uyuşmazlık öncesinde veya uyuşmazlık süresince talep sahibinin talep ettiği hakkını ileride açacağı veya devam eden bir davanın sonunda elde etmesinin sağlanması amacıyla getirilmiş olan bir tür hukuki güvence sistemidir.