Gündem
22 Ağu 2014 12:33 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:36

IŞİD'in Foley'in ailesine gönderdiği son mesaj yayımlandı

Global Post haber sitesi, Foley'yi öldürenlerin gazetecinin ailesine gönderdikleri son mesajı yayımladı.

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanı tarafından kafası kesilerek öldürülen ABD 'li gazeteci James Foley'nin kaçırıldığı tarihte çalıştığı Global Post haber sitesi, Foley'yi öldürenlerin gazetecinin ailesine gönderdikleri son mesajı yayımladı.

Şeffaflığı sağlamak ve IŞİD'in taktik ve motivasyonlarını ortaya çıkarmak için, mesajları doğrudan yayımlamaya karar verdiğini açıklayan Global Post'taki mesajda özetle şunlar yazıyor:

"ABD hükümetine ve onun koyuna benzeyen vatandaşlarına mesaj:

Sizi Irak'taki utanç verici yenilgiden beri yalnız bıraktık. Yapabilecek gücümüz olmasına karşın evlerinizde güvendeyken ülkenize müdahale etmedik ya da vatandaşlarınıza saldırmadık. Diğer devletlerin kabul ettiği gibi nakit para transferleri aracılığıyla birçok kere vatandaşlarınızı serbest bırakma şansı verildi. Bir kez daha bombalarınızı Irak'taki Müslümanlara döndürdünüz... Bugün kılıçlarımızı kınından size doğrultuyoruz.

Bizim aciz, yaşlı kadın veya çocuklarımızın canını bağışlamadınız biz de sizinkini bağışlamayacağız! Siz ve sizin vatandaşlarınız bombalamalarınızın bedelini ödeyeceksiniz! Bunlardan ilki ABD vatandaşı James Foley'nin kanı olacak! Kuralları çiğnemenizin doğrudan sonucu olarak öldürülecek!”