Gündem
09 Eyl 2016 19:16 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:31

IŞİD Türk tankını vurdu, 3 asker şehit

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında 1 Türk tankının vurulduğunu 3 askerin şehit olduğunu duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Fırat Kalkanı Harekâtı'nda muhalifler ile DEAŞ (IŞİD) terör örgütü arasında Tell El Hava bölgesinde yaşanan çatışmalarda bir tankın isabet alması sonucu üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır" denildi.

Başbakan Binali Yıldırım da AKP MYK toplantısı öncesi bir gazetecinin "Fırat Kalkanı operasyonunda şehit haberleri iddiaları var" yönündeki sorusu üzerine, "Bir tankın hedef alındığı bilgisi var. Teyit edilmesi gerek" demişti.

FIRAT KALKANI'NIN 17. GÜNÜNDE 7 ŞEHİT

IŞİD’in  saldırısıyla son dört gün içinde Suriye’de altı Türk askeri şehit düşmüş oldu. Geçen salı günü yapılan saldırıda da Astsubay Muhammed Koşan ile Uzman Çavuşlar Ziya Özkozanoğlu ve Osman Karakuş şehit düşmüşlerdi. Salı günkü saldırıda 4 asker de yaralanmıştı.

24 Ağustos’ta başlayan Fırat Kalkanı harekatında şehit düşen toplam asker sayısı 7 oldu. 27 Ağustos’ta da Menbiç’in kuzeyinde YPG’nin Rus yapımı Kornet tipi tanksavar atışında uzman çavuş Ercan Çelik şehit düşmüş, 3 asker de yaralanmıştı.