Gündem
24 Mar 2015 12:28 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:08

Instagram'dan heyecan veren yenilik!

Akıllı telefonların popüler fotoğraf uygulaması Instagram, 'Hyperlapse from Instagram'ın ardından bu kez de fotoğraflara kolaj yapabildiğiniz yeni uygulaması 'Layout from Instagram'ı dün akşam TSİ 19.00 sularında yayınladı.

Instagram, kendi resmi hesabından 'Layout from Instagram' uygulamasını yayınladığını duyurdu. Bu uygulama, halihazırda birçok fotoğraf uygulamasının yapabildiği kolaj çalışmalarını yapabilmenize olanak veriyor.

Örneğin birden fazla fotoğrafı bir araya getirip, açısını ve büyüklüğünü de değiştirerek aynı Instagram fotoğrafında bir araya getirebiliyorsunuz. 'Faces' kısmı ile 'yüz'lerin ağır bastığı fotoğraflar klasörleniyor. Yani diğer bir deyişle selfie fotoğraflarını uygulama ayrı bir klasörde topluyor ve kullanıcının fotoğraf seçimi kolaylaşıyor.

Photo Booth özelliği ile uygulama belirli saniye aralıklarla selfie görüntünüzü alırken, bu görüntüleri kolaj yapıp hızlıca Instagram'a atabiliyorsunuz.

Uygulama şimdilik sadece iOS platformunda çalışıyor. Yani iPhone'u olan an itibariyle uygulamayı telefonuna indirebiliyor. App Store'a girerek uygulamayı indirmek için arama kısmına 'Layout from Instagram' yazmanız yeterli. Bu şekilde bulamazsanız bu adresten de uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

Uygulama ilerleyen haftalarda Android platformuna da sunulacak.