Dünya
02 Eki 2023 23:11 Son Güncelleme: 02 Eki 2023 23:39

İngiltere'de Oxford yakınlarında büyük bir "patlama" meydana geldi

İngiltere Oxford yakınlarında büyük bir "patlama" meydana geldi. Olaya tanık olan çevredeki vatandaşlar görüntüleri sosyal medyada paylaşırken, konuyla ilgili resmi henüz bir açıklama gelmedi. İddiaya göre olayın bir yıldırımın düşmesi sonucu gerçekleştiği iddia edildi.

İngiltere Oxford yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi. Olaya tanık olan çevredeki vatandaşlar görüntüleri sosyal medyada paylaşırken, konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. İddiaya göre patlama, bir yıldırımın biyokimya tesisine düşmesi sonucu yaşandı.

BÖLGEDE ELEKTRİK KESİNTİSİ YAŞANDI

Yarnton yakınlarındaki acil servislerin olay yerine sevk edildiği öğrenilirken bazı yerel sakinler de geçici olarak elektrik kesintisi yaşadıklarını bildirdi.

PARLAMA 2 DAKİKA BOYUNCA GÖZLEMLENDİ

Bölgede yaşayan bir sosyal medya kullanıcısı, "Az önce büyük bir şey Woodstock'a doğru gitti… Havaalanına mı? Yön olarak herhangi bir fikrim yok. Gökyüzü yaklaşık 2 dakika boyunca parlıyordu, sonra ortadan kayboldu." ifadelerini kullandı.

YILDIRIM İDDİASI

Öte yandan bir diğer iddia olarak ise patlamanın yıldırım düşmesi nedeniyle çıktığı ileri sürüldü. Görgü tanıklarından biri Sky News'a yaptığı açıklamada, "Akşam saatlerinde gök gürültülü bir sağanak yağış vardı. Sanırım şimşek fırtınası patlamaya neden oldu." dedi.