Gündem
16 Mar 2019 13:44 Son Güncelleme: 16 Mar 2019 18:16

İngiliz Mirror'dan 'melek çocuk'lu katliam haberi!

İngiliz Daily Mirror gazetesi batının Müslümanlığa sakat bakış açısını ve iki yüzlülüğünü bir kez daha gözler önüne serdi.

Yeni Zelanda'da müslüman düşmanı bir teröristin iki camiye saldırarak 49 kişiyi vahşice katletmesinin şoku yaşanmaya devam ederken, İngiliz gazetesi Daily Mirror'ın haberi veriş biçimi bir kez daha batının İslam'a ve müslümanlara hastalıklı bakışını gözler önüne serdi. 

Haberi, "Büyüyünce cani aşırı sağcı katil olan melek gibi çocuk" başlığıyla veren ve terörist Brenton Tarrant'ın çocukluk fotoğrafını kullanan Mirror, cani katili adeta temize çekti...

 

Gazeteci Fuat Kozluklu, Mirror'ın bu manşetine dikkat çekerek, aynı gazetenin daha önce bir DEAŞ'lının gerçekleştirdiği saldırı haberini sunuş biçimi ile Tarrant ile ilgili haberi yan yana koyarak, "İngiltere'de yayımlanan paçavra. En az İslam karşıtı teröristler kadar tehlikeli olanlar" diyerek tepkisini gösterdi. 

 

Daily Mirror, DEAŞ'lının gerçekleştirdiği saldırıyı "IŞİD'li manyak gay kulübünde 50 kişiyi öldürdü" diyerek takdim ederken, 'melek' teröristine adeta üzüntüsünü ifade ediyor...