Gündem
01 Eyl 2017 15:38 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 23:05

İncir Reçeli'nin yönetmeninden 'Bölük' filmi geliyor! (Medyaradar/Özel)

TAFF’ın iddiali film projelerinden biri daha ortaya çıktı.

Aşk filmleriyle tanınan Aytaç Ağırlar, yazıp yönettiği yeni filminde, kamerasını askeriyeye çeviriyor.

“Bölük” filmi için neredeyse yeniden bir kışla inşa edildi. Bir bölük askerin dokunaklı hikayesini anlatan film için, 5 yıl önce terkedilmiş bir kışla, haftalarca çalışılarak tekrar yaşanır hale getirildi.

Kapı kollarından pencere camlarına kadar tüm eksikler 1,5 ay gibi kısa bir süre içinde titizlikle çalışılarak tedarik edildi. 400 dönümlük arazi karış karış yeniden düzenlendi. Restorasyon süresince sanat ekibimize marangozdan demircisine toplamda 51 kişi eşlik etti.Kışla yapım aşamasında 600 metrekare cam, 20 metreküp kereste ve çeşitli boylarda 15 ton demir kullanıldı. Elektrik ve tesisat tekrardan kullanılır hale getirilirdi. Arazi zeminine 50 metreküp beton ve 4 tır dolusu mıcır döküldü. Koğuş, er gazinosu ve yemekhane gibi çekim alanlarında ve dış cephelerde kullanılmak üzere 1500 kilo boya sarfedildi.

Yıllar boyu anlatılan tüm askerlik anılarının adeta resm-i geçit yaptığı filmde, Kaan Yıldırım, Hakan Kurtaş, Alina Boz, Aykut Akdere, Selim Akgül, M. Uğur Civaner, Salih Usta, Olgu Baran Kubilay, Süeyman Kabaali ve Avni Yalçın rolleri paylaşıyor.

Bölük, 20 Ekim 2017’de seyirciyle buluşacak.