Gündem
07 Mayıs 2020 14:50 Son Güncelleme: 07 Mayıs 2020 15:00

İmamoğlu'nu tehdit eden isim hakkında flaş karar!

İmamoğlu'na hakaret ve tehdit içerikli elektronik postalar gönderdiği gerekçesiyle tutuklu olarak yargılanan Tuna Görgünoğlu'nun tahliyesine karar verildi.

Google Haberlere Abone ol

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na hakaret ve tehdit içerikli elektronik postalar gönderdiği gerekçesiyle tutuklu olarak yargılanan Tuna Görgünoğlu'nun tahliyesine karar verildi.

İmamoğlu'na yönelik, gönderdiği elektronik postada “kanını akıtır, sana içiririm” tehdidinde bulunan Tuna Görgünoğlu’nun 11 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istenmişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun e-posta adresine 27 Mart tarihinde “Lütfen oku. Yoksa başına çok büyük felaket gelecek” başlıklı bir ileti gelmişti. Bu iletide “Bak İmamoğlu Ekrem denen zavallı senin kanını akıtır sana içiririm! Bunu kayıtlara geçsin diye yazıyorum istediği şekilde şikayetçi olma vs. hakkın var. Senin kanını akıtır sana içiririm! Haddini bilmeyi ya öğreniyorsun ya da o boynunu kırıp kafa derini yüzüp ayağıma paspas yapıyorum. Umarım ne kadar ciddi olduğumu anlarsın yoksa seni paramparça edeceğim. Öldüreceğim kişiye önceden haber veririm” İfadeleri yer almıştı.