Politika
03 Ara 2022 19:02 Son Güncelleme: 03 Ara 2022 19:23

İmamoğlu ve Yavaş arasında sorun mu var? O dedikodular tekrar alevlenecek

CHP, İkinci Yüzyıla Çağrı adıyla düzenlediği organizasyonda vizyon belgesini açıkladı. Törende ön protokolde kendilerine yer bulan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın birbirlerine uzak mesafede oturmaları dikkat çekti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Şampiyonlar ligi kadrosunu açıklayacağım" dediği vizyon toplantısı İstanbul'da gerçekleştirildi.

Vizyon programının tanıtım videosunun yayınlanması ile başlayan program, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması ile devam etti. Kılıçdaroğlu açıklamasının ardından kadrosundaki diğer isimlere söz verdi. CHP lideri toplantının sonunda yeni bir konuşma daha gerçekleştireceğini duyurdu.

BAŞKANLARIN MESAFELİ DURUŞU GÖZLERDEN KAÇMADI

Bir süredir aralarında gerginlik olduğu iddia edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın birbirlerine uzak mesafede oturdukları görüldü.

TOKALAŞMAMALARI GÜNDEM OLMUŞTU

Adları cumhurbaşkanlığı adaylığı için geçen iki ismin arasının bir süredir açık olduğu kulislerde konuşuluyor. CHP'nin İstanbul Maltepe mitingine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın tokalaşmaması damgasını vurmuştu. Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İmamoğlu ile Yavaş'ın arasında esen soğuk rüzgarı paylaşıp, "Mansur'un yüzü resmen turşu satıyor" yorumunda bulunmuştu. Söz konusu görüntüler sosyal medyanın da gündemine oturmuştu.