Politika
09 Kas 2019 23:21 Son Güncelleme: 09 Kas 2019 23:25

İmamoğlu, kitap polemiğinde bir kez daha konuştu: Doğru bulmuyorum

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kampanya direktörünün yazdığı 'Kahramanın Yolculuğu' kitabını eleştiren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında "Bu ortamda bunu yorumlamasını doğru bulmuyorum" dedi.

İmamoğlu, kitap polemiğinde bir kez daha konuştu: Doğru bulmuyorum

Berlin Duvarı’nın yıkılışının yıl dönümü ve İstanbul-Berlin kardeş şehir anlaşması nedeniyle Almanya’ya giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Berlin’de törenlere katıldı. İmamoğlu, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile sohbet etti.

Duvarın yıkılışının 30’uncu yıl dönümünde duvar kalıntılarının bulunduğu Bernauer Caddesi’nde anma töreni gerçekleştirildi. Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu da etkinliklere katıldı. Şansölye Merkel’i İstanbul’a davet ettiğini belirten İmamoğlu resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Merkel’in tebriğini demokrasi sınavını başarıyla geçen şehrimiz adına aldım. Kendisine 16 milyon İstanbullunun selamını ilettim ve İstanbul’a davet ettim” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu daha sonra, Almanya’dan yayın yapan Deutsche Welle Türkçe bölümünün sorularını da yanıtladı. 

‘KAFTANCIOĞLU’NUN YORUMLAMASINI DOĞRU BULMUYORUM’
İmamoğlu, son günlerde yaşanan kitap tartışmasına ilişkin konuştu. Kaftancıoğlu’nun kampanya direktörü olan Necati Özkan’ın ‘Kahramanın Yolculuğu’ isimli kitabını eleştirmesine ilişkin açıklamalarda bulunan İmamoğlu, “Canan Hanım’ın kendi fikrini beyan etmesine bir şey demiyorum ancak bulunduğumuz pozisyon itibariyle parti içi yoruma vesile olacak ve partinin bu anlamda etkileneceği bir psikolojik ortamda bunu yorumlamasını doğru bulmuyorum” dedi.

NE OLMUŞTU?
Ekrem İmamoğlu’nun seçim çalışmaları döneminde kampanyayı yürütenlerden Necati Özkan, yaşadıklarını ve izlenimlerini ‘Kahramanın Yolculuğu’ adıyla kitaplaştırmıştı. CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tepkisini, “Kahramanın hikayesini yazıyorum diyerek kahramandan daha çok kendilerini kahramanlaştırmaya çalışan profesyoneller bilsinler ki; yalan, yanlış ve eksik verilerle Genel merkez iradesinin, CHP örgütlerinin ve İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir!” mesajı ile dile getirmişti. (DW Türkçe)