Gündem
31 Mayıs 2019 01:30 Son Güncelleme: 31 Mayıs 2019 01:37

İmamoğlu Dört Ayaklı Minare’deki gülleri çalıyor

Türkan Elçi, Ekrem İmamoğlu ile ilgili bir esnafa 'tokat attığı' iddiaları sonrasında sosyal medyadan gelen mizahi paylaşımlara destek verdi.

Diyarbakır’daki Dört Ayaklı Minare önünde 28 Kasım 2015’te katledilen eski Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin eşi Türkan Elçi, CHP ve İyi Parti’nin kurduğu Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’na karşı iktidara yakın medyada yürütülen kampanyaya ironik bir gönderme yapan bir mesaj paylaştı. Türkan Elçi, çiçekler bırakılan Dört Ayaklı Minare’ye Tahir Elçi’yi anmak üzere giden İmamoğlu’nun ziyaret anındaki fotoğraflarını Twitter’daki hesabından “ İmamoğlu Dört Ayaklı Minare'deki gülleri çalıyor" ifadesiyle paylaştı.

Hükümete yakın medya kuruluşlarının ‘İmamoğlu vatandaşa tokat attı’ haberleri sosyal medyada mizahi tepkilere neden olmuştu. Türkan Elçi de sosyal medyadaki mizahi tepkilere katılarak, Ekrem İmamoğlu’nun Tahir Elçi ve Dört Ayaklı Minare ile ilgili yaptığı açıklamayı “Ekrem İmamoğlu Dört Ayaklı Minare’deki gülleri çalıyor” diyerek paylaştı.