Gündem
17 Ara 2021 09:07 Son Güncelleme: 17 Ara 2021 09:14

İlkokulda sapık öğretmen şoku! Sapıklıktan 25 yıl hapis cezası var ama öğretmenliğe devam etmiş

Samsun'daki bir ilkokulda, öğrenciler okula gitmek istemeyince öğretmen Y.Ö'nün sapıklıkları ifşa oldu. Veliler okul bastı, sapık öğretmen tutuklandı. Ancak, o sapık öğretmenle ilgili kan donduran bir gelişme yaşandı. O öğretmenin, 2017 yılında da iki öğrencisini istismar etmekten 25 yıl ceza aldığı fakat dosyası Yargıtay’da olduğu için görevine devam ettiği ortaya çıktı. Y.Ö. 2010’da bir lise öğrencisini taciz etmekten soruşturma geçirmiş.

Samsun’un İlkadım ilçesindeki bir ilkokulun 3. sınıfındaki dört öğrenci, öğretmenleri Y.Ö.’nün (50) kendilerini taciz ettiğini belirterek aileleriyle birlikte şikâyetçi oldu. Aileler okulu bastı, polisin gözaltına aldığı öğretmen gözaltına alındı. Hürriyet’ten Musa Kesler'in haberine göre, 9 yaşındaki öğrenciler ifadelerinde öğretmenlerinin kendilerini nasıl taciz ettiğini anlattı. Bazı arkadaşları da şahit olarak ifade verdi. Öğretmen Y.Ö. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

2016 YILINDA YİNE 9 YAŞINDAKİ ÖĞRENCİLERİNİ TACİZ ETMİŞ!

Sapık öğretmen Y.Ö. 2016 yılında Samsun’un Canik ilçesinde başka bir ilkokulda görevliydi. Anaokulundan beri öğretmenliklerini yaptığı 8 ve 9 yaşlarındaki iki öğrencisi tarafından şikâyet edildi. Öğrenciler Y.Ö.’nün kendilerini bazen sınıfın arka sıralarında bazen de diğer öğrenciler beden eğitimi dersi için dışarıda olduğunda taciz ettiğini anlattı.

'SİZ ÖNÜNÜZE DÖNÜN KİTAP OKUYUN' DEYİP ARKA SIRADA...

Mağdur öğrenciler, öğretmenlerinin kendilerini kitap okutmak bahanesiyle en arkadaki boş sıraya çağırdığını ve bu sırada diğer öğrencilere de “Siz önünüze dönün, kitabınızı okuyun” dediğini anlattı. Y.Ö., 6 Nisan 2016’da gözaltına alındı. 7 Nisan’da da tutuklandı. Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başladı. Bu süreçte de tahliye oldu. Tahliye olup görevine başladıktan bir süre sonra da Samsun İlkadım’daki başka bir ilkokulda görevlendirildi.

2010 YILINDA DA ÖĞRENCİSİNİ TACİZ ETMEKTEN SORUŞTURMA GEÇİRMİŞ!

2010 yılında da bir lise öğrencisini taciz etmek suçlamasıyla soruşturma geçirdiği ortaya çıkan sanık öğretmen savcılıktaki ifadesinde “17 yıllık öğretmenim. Bazen en arkadaki boş sırada öğrenciler dizimin üzerine oturarak kitap okurlar. Bu sırada kesinlikle kendilerine bir eylemde bulunmam. Bazen onlar bana sarıp yanağımdan öpüp kucaklarlar” diyerek kendini savundu.

MAHKEME 25 YIL HAPİS CEZASI VERMİŞ!

Mahkemede ise “Veliler bana iftira atıyor” diyerek suçlamaları kabul etmedi. Karar duruşması 21 Eylül 2017’de yapıldı. Mahkeme sanığın savunmalarına itibar etmedi. “Velilerin öğretmene iftira atmalarını gerektirecek bir durum yok” diyerek Y.Ö.’ye iki çocuğu sistematik olarak istismar etmek suçundan toplam 25 yıl ceza verdi.

25 YILLIK CEZASI 4 YILDIR YARGITAY'DA BEKLİYORMUŞ!

Y.Ö.’nün dosyası onanması için Yargıtay’a gönderildi. Ancak aradan 4 yıl geçmesine rağmen dosya onaydan dönmedi. Y.Ö. de bu sırada Samsun merkezindeki ilkokulda aktif öğretmenlik yapmaya devam etti. Son olarak da önceki gün hakkında yeni taciz iddiası ortaya çıktı ve tutuklandı.

25 YIL HAPİS CEZASI VARKEN 4 YIL BOYUNCA ÖĞRETMENLİĞE DEVAM ETTİ

2017 yılında iki çocuğu sistematik olarak istismar etmek suçundan 25 yıl ceza alan fakat dosyası tam 4 yıl boyunca Yargıtay’da bekleyen Y.Ö., başka bir okulda öğretmenlik yapmaya devam etti. Y.Ö., hakkında çıkan yeni taciz iddiaları sebebiyle önceki gün yeniden tutuklandı.