Polemik & Kulis
14 Eyl 2018 08:53 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:51

İlk Medyaradar yazmıştı; Hürriyet yazarı gazeteye böyle veda etti!

Doğan Medya Grubu’nun mart ayında Demirören Holding’e satılmasının ardından işten çıkarmalar sürüyor.

İlk Medyaradar yazmıştı; Hürriyet yazarı gazeteye böyle veda etti!
Hürriyet Gazetesi'nde bir süredir beklenen yazarlar operasyonu için düğmeye basıldığını ve operasyon çerçevesinde ilk olarak Taha Akyol'la yolların ayrıldığını dün Medyaradar duyurmuştu.

Doğan grubu bünyesindeyken 1991 yılında Milliyet’te yazmaya başlayan, Ekim 2011’den beri de Hürriyet’te yazan Akyol’a, yazılarına son verildiği dün tebliğ edildi.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar, Akyol’a kararı “üzüntülerini paylaşarak ve kararı kendisinin vermediğini” belirterek tebliğ etti. Munyar, Taha Akyol’un yazılarına son verilmesini “Demirören ailesinin kararı” diyerek gerekçelendirdi.

Akyol köşe yazarlığının yanı sıra Doğan Medya bünyesindeyken CNN Türk'te Genel Müdürlük görevinde bulunmuş ve programlar hazırlayıp sunmuştu.

Doğan Medya Grubu'nun Demirören Medya Grubu'na satılmasının ardından Akyol'un hazırlayıp sunduğu "Eğrisi Doğrusu" programı yayından kaldırılmıştı.

Doğan Medya'nın Demirören'e satışı sonrasında köşe yazarları Melis Alphan, Yonca Tokbaş ve Mehmet Yaşin ile yollar ayrılmıştı.Akyol "Veda yazısı" başlığını verdiği yazısında şunları kaydetti:

Yazarlıkta en zor olan, veda yazısı yazmaktır. Hele de yıllarca birlikte olduğu okurlara, yıllarca çalıştığı kurumlara veda etmek daha bir zordur.

Bugün bu zor vedayı yapıyorum.

Değerli okurlarıma ve çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.

En iyi dileklerimle, saygılarımla.