Gündem
21 Şub 2023 00:54 Son Güncelleme: 21 Şub 2023 00:56

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Hatay depremi uyarısı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hatay'da 3 dakika arayla meydana gelen büyük depremler sonrası açıklama yaptı. Dezenformasyonlara karşı uyarıda bulunan Altun, " Resmi kanallar yoluyla teyit edilmemiş doğruluğundan emin olunmayan sosyal medya içeriklerine itibar etmeyin" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, depremlerin ardından, resmi kanallar yoluyla teyit edilmemiş ve doğruluğundan emin olunmayan sosyal medya içeriklerine itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı.

Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Hatay'da ardı ardına yaşanan iki depremden sonra yeniden bazı kasıtlı dezenformasyon faaliyetleri yürütüldüğüne dikkati çekti.

Bu faaliyetlerin afetle mücadele sürecine olumsuz etki etme amacı taşıdığını belirten Altun, şunları kaydetti: "Vatandaşlarımızın ihbar, duyum, söylenti, öngörü kılıfıyla yayılan, resmi kanallar yoluyla teyit edilmemiş ve doğruluğundan emin olunmayan sosyal medya içeriklerine itibar etmemesi, doğru bilgi için resmi kanalları takip etmesi önem arz etmektedir.

Asılsız ihbar ve gerçek dışı haberlerle her türlü çalışmaya engel olan ve vatandaşlarımızı panikleterek toplumu infiale sürükleyen içerikler, ilgili güvenlik birimlerimizce yakından takip edilmektedir. Gerek görülen durumlarda yasal işlemler de ivedilikle başlatılacaktır."