Gündem
08 Eyl 2021 09:27 Son Güncelleme: 08 Eyl 2021 09:29

İlber Ortaylı’dan canlı yayında Mansur Yavaş’a övgü! ‘Efsanevi, heykellik adam...’

Prof. Dr. İlber Ortaylı, Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programının canlı yayınında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan övgü dolu sözlerle bahsetti.

Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programına konuk olan Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yavaş hakkında övgülerde bulunan Ortaylı, "Arkasından Beypazarı gibi bir efsaneyle gelen Mansur Bey, berbat olan Başkentimizi ıslah ediyor. Allah ömür verirse bunu başaracağına eminim. Efsanevi, heykellik adamlar" ifadelerini kullandı.

İlber Ortaylı'nın açıklaması şöyle oldu:

Mansur Bey bir belediye reisidir. Küçük Anadolu'nun, orta Anadolu'nun uykudaki, iflas eden kasabalarından birinin başına geçti.

Bu lafı cesaretle söylüyorum. Beypazarı olarak kaldı ve üretken oldu, ananeyi de devam ettiriyor. Büyük başarı.

Onun yüzünden etrafı şehirler de öyle olmaya başladı. Yani Güdül, Nallıhan, Çamlıdere... Yani Ankara-İstanbul yolculuğu yapanlara tavsiye ediyorum, durun durun bakın. Görürsünüz.

Arkasından Beypazarı gibi bir efsaneyle gelen Mansur Bey, bugün berbat olan büyükşehrimizi, başkentimizi ıslah ediyor. Allah ömür verirse bunu başaracağına eminim.

İktidarlar, bizzat kendi partileri mani olsa da onu halleder. Kişiliği de çok iyi.

Efsanevi, heykellik adamlar... Mansur Yavaş, Yılmaz Büyükerşen...

İşte İlber Ortaylı'nın o sözleri: