Politika
09 Nis 2021 22:40 Son Güncelleme: 09 Nis 2021 22:42

İki yıl sonra aynı kahkahayı bir daha attı! Karşı karşıya geldiler...

CHP lideri Kılıçdaroğlu ile Buket Aydın "kahkaha" polemiğinin ardından 2 yıl sonra yeniden bir araya geldi...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Buket Aydın "kahkaha" polemiğinden 2 yıl sonra bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, program açılışında Buket Aydın'ın yeniden gülmesini istedi.

Haber Global ekranlarında yayınlanan Buket Aydın'ın sunduğu Koltuk programının konuğu Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu. Türkiye gündemine ilişkin önemli soruları Buket Aydın sordu, CHP lideri Kılıçdaroğlu canlı yayında yanıtladı.

Programdan öne çıkan başlıklar:

"BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ TARİH YAZIYOR"

Sizinle diyalogtan sonraki sürece ilişkin Bursa dışında fire vermedik. Bursa'yı da alacağız. Belediye başkanlarımız tarih yazıyor. Hepsine şükran borçluyum. Pandemi şartlarında bütün engelleri aşıyorlar. İktidarın bize teşekkür borcu var.

NEDEN "ERKEN SEÇİM"

Bana göre sonbahara kadar gidemezler. Her geçen günün maliyeti artıyor. Ülkeyi yönetmek için bilgi birikim sahibi olmak lazım.

BİLİM KURULU'NU NEDEN ÇOK SERT ELEŞTİRİYOR

Bilim Kurulu'nda ne oluyor? Bilim Kurulu ne düşünüyor? Ben saygı duyuyorum. Bir süre sonra Bilim Kurulu suçlanacak. Ben baştan Bilim Kurulunun bir sözcüsü olsun istedim. Ama yapmadılar.

CHP'YE GÖRE PANDEMİ SÜRECİNDE NELER EKSİK

Bilim Kurulunda sözcü seçerdim. Belli zaman diliminde açıklama yapacaktı. Dükkanlarını kapat dediğimiz insanlar için ekonomik ve sosyal konseyi ile Bakanları toplardım. Yolu yöntemi belirleyip, çözümleri belirleyip kamuoyu ile paylaşacaktım. Bunların hiçbiri olmadı.

CHP, İKTİDARA GELİRSE NE YAPILACAK

Bir evde işsiz varsa ben ona iş bulucağım. Alevisi ,sünnisi, başı açık ya da başı kapalı olan diye ayırt etmeden refah içinde yaşamasını sağlayacağım. Emekliye i"ki maaş vereceğiz" dedim. Karşı çıktılar. Ne oldu verdiler?. Asgari ücreti yükselteceğiz dedik. Yükselttiler. Demek ki oluyor. 138 bin öğretmen açığımız var, sağlıkçı açığımız var neden atanmıyor?