Polemik & Kulis
13 Mar 2020 13:27 Son Güncelleme: 13 Mar 2020 13:43

İki köşe yazarının başlıkları polemik yarattı! 'Ahlakın kırıntıları var mı?'

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, dünkü köşe yazıları nedeniyle Ali Karahasanoğlu ve Mehmet Barlas'a tepki gösterdi.

Yeni Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu, dünkü yazısına “Koronavirüs Türkiye’ye, Babacan’ın partisi ile geldi!” başlığını vermişti.

 Sabah gazetesinin başyazarı Mehmet Barlas ise ile “Davutoğlu ve Babacan’ın partileri koronavirüs kadar ilgi çekmiyor” başlıklı bir yazı kaleme almıştı.

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, dünkü köşe yazıları nedeniyle Ali Karahasanoğlu ve Mehmet Barlas'a tepki gösterdi.

Taşgetiren bugünkü “Körlük salgını ve koronavirüs” başlıklı yazısında Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kurduğu partilerin iktidar cenahında kaygı ve tepki ile karşılanmasının beklenebilir bir durum olduğunu belirtti ve iki gazete yazarını şöyle eleştirdi:

AHLAKIN KIRINTILARI VAR MI?

Sonuçta partiler oya talip olurlar ve her iki partinin öncelikle Ak Parti tabanında kaymalara yol açma ihtimali vardır. Kaygının tepki doğurması da tabiidir.

Bizim siyasette tepkilerin ucunun nerelere varacağı aşağı yukarı Salı – Çarşamba günleri sergilenen dilde görülüyor. “Şerefsiz, ahlaksız” gibi kelimeleri kullanırken kimse kimseyi sakınmıyor.

Şunu belirtelim: Meydana çıkmışsanız eleştirileceksiniz. Memlekete ne verecek, ne vermeyeceksiniz, bunun tartışılması kadar tabii bir şey olamaz.

Ancak tam da orada “ahlakı ıskalamamak”tan söz ediyorum. Bel altı vuruş yapmamaktan, bazı sınırları korumaktan…

Karahasanoğlu’na tepki gösteren Taşgetiren, şöyle devam etti:

Hele “muhafazakar dünya”dan konuşuyorsanız… Ahlakı muhafaza etmiyorsanız, neyi muhafaza edebilirsiniz ki? Mesela “Koronavirüs Türkiye’ye Babacan’ın partisi ile geldi” gibi bir yazı başlığında ahlakın kırıntıları var mı? Ya da “Davutoğlu ve Babacan’ın partileri koronavirüs kadar ilgi çekmiyor” gibi bir yazı başlığının?

Haaa, “Bunlar bize yakışıyor” gibi bir yaklaşım söz konusu ise diyecek bir şey yok.