Gündem
03 Şub 2020 08:57 Son Güncelleme: 03 Şub 2020 09:02

İdlib’den acı haber: Dört şehit, dokuz yaralı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İdlib'de rejim unsurları tarafından yapılan top atışları neticesinde 4 askerimizin şehit olduğu belirtilirken, 1'i ağır 9 askerin de yaralandığını açıkladı.

İdlib’den acı haber: Dört şehit, dokuz yaralı

Suriye’nin kuzeybatısında yer alan İdlib’de dört askerimiz şehit olurken, 9 askerimizin de yaralandığı bildirildi. Acı haber Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklanırken, yapılan açıklamada bölgedeki çatışmaların önlenmesi için göreve gönderilen Mehmetçiklerimizin rejim güçleri tarafından top atışlarıyla vurulduğu belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı'nın açıklaması şu şekilde;

İdlib'de çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, bulunacakları yerler önceden koordine edilmesine rağmen Rejim unsurları tarafından 03 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 1'i ağır 9 silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş ve hedefler tahrip edilmiştir.

Gelişmeler takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.

KALIN'DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 4 askerin şehit olduğu saldırıyla ilgili Twitter hesabından açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın İdlib'de şehit olan askerlerle ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Rejimin açtığı ateş sonucu İdlib’te şehit olan dört askerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifa diliyorum. İdlib mutabakatı hilafına yapılan bu saldırıya derhal karşılık verilmiştir. Askerlerimizin kanı yerde kalmayacak, failler hesap verecektir" dedi.