Polemik & Kulis
26 Şub 2016 11:25 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:22

İclal Aydın hangi gazetenin yazar kadrosuna katıldı? (Medyaradar/Özel)

İclal Aydın 3 yıl önce Vatan Gazetesi ile yollarını ayırmış, köşe yazılarını kendi web sitesinde sitesinde yayınlıyordu.

İclal Aydın hangi gazetenin yazar kadrosuna katıldı? (Medyaradar/Özel)
İclal Aydın, Yeni Yüzyıl gazetesiyle anlaştı.

Gazete ünlü oyuncu, gazeteci ve yazarın kadroya katılma haberini bugün manşetinden "Candan ve içten bir kalem, hiç değişmeyen, sıcak üslubuyla Yeni Yüzyıl'da" ifadeleriyle duyurdu.

Daha önce Sabah ve Vatan Gazetelerinde söyleşiler ve günlük köşe yazıları kaleme alan Aydın'ın ilk yazısı, 1 Mart'ta yayınlanacak.İCLAL AYDIN KİMDİR?

İclal Aydın ilköğretim, lise ve yüksek öğreniminin bir kısmını Ankara’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya fakültesi Tiyatro bölümü Oyunculuk öğrencisiyken Berlin’e yerleşti. Berlin’deki profesyonel tiyatro çalışmalarının altıncı yılında Türkiye’ye dönerek televizyon projelerinde yapımcı-sunucu ve oyuncu olarak çalışmaya başladı.

1990 yılından beri Tiyatro ve televizyon projeleri üretiminde metin yazarlığı da yapan Aydın’ın ilk kitabı Hayat Güzeldir 2001 yılında okurla buluştu. Ardından Bitmiş Aşklar Emanetçisi (2003), Yaz Bitmesin (2004), Gördüğüme Sevindim (2005), Evlerin Işıkları Bir Bir Yanarken (2009), Senin Adın Bile Geçmedi(2009), Kağıt Kesikleri(2010), Zeynep Lal Büyürken – ”Resimler Rengarenkler” (2011) ve Zeynep Lal Büyürken – ”Kanatlar” (2011) isimli kitapları yayımlandı. İlk romanı ‘’Bir Cihan Kafes’’ ise 2013 Haziran ayında okurla buluştu. Yazarın ‘’Yaz Bitmesin’’ , ‘’Gördüğüme Sevindim’’ ve ‘’Evlerin Işıkları Bir Bir Yanarken’’, isimli kitapları yeni kapak tasarımları ve yeni içeriği ile 2013 yaz ayları sonunda yayımlandı. 2009 ve 2010 yılında yayımlanan ‘’Senin Adın Bile Geçmedi’’ ve ‘’Kağıt Kesikleri’’ isimli kitapları ‘’Aşk ve Acı’’ ismini alarak çift taraflı tek kitap olarak yine yaz aylarının sonunda okuyucu ile buluştu…

2003-2005 yılı arasında haftalık bir kadın dergisinin yayın yönetmenliğini yaptı. 2001-2013 yılları arasında önce Sabah, sonra Vatan gazetesinde söyleşiler ve günlük köşe yazıları yazan İclal Aydın, medya-yazın alanında üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve vakıflar tarafından bir çok ulusal ödüle layık görülmüştür. Televizyon ve sinema oyunculuğuna da devam etmektedir.