Gündem
04 Ara 2022 14:02 Son Güncelleme: 04 Ara 2022 14:05

İçişleri Bakanlığı duyurdu: Hepsi yakalandı! Patlamaya hazır bomba…

Suriye'de düzenlenen operasyonlarda terör örgütü IŞİD’in sözde maliye emirinin de aralarında bulunduğu 18 terörist yakalandı. Şüphelilerin ikametlerinde patlamaya hazır 10 kg el yapımı patlayıcı içerikli bomba düzeneğinin yanı sıra çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Türkiye'nin terörle mücadelesi kapsamında önemli bir gelişme yaşandı. IŞİD’li kritik ismin de aralarında bulunduğu çok sayıda terörist yakalandı. Gelişmeyi İçişleri Bakanlığı duyurdu.

SURİYE'DE OPERASYONLAR DÜZENLENDİ

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı takip ve koordinesinde; Suriye Görev Gücü Cerablus ve El-Bab Jandarma Danışman Komutanlıkları unsurlarınca yapılan istihbari çalışmalar sonucu dün Suriye Cerablus ve El Bab bölgesinde operasyonlar düzenlendi.

"EYLEM ARAYIŞINDA OLDUKLARI DEĞERLENDİRİLDİ"

Operasyonlarda taban genişletme, propaganda, eleman temini ile istihbarat toplama faaliyetleri yürüten ve aynı zamanda da eylem arayışı içinde olduğu belirlenen, aralarında örgütün sözde 'Maliye Emiri'nin de bulunduğu 13 IŞİD mensubu ile Suriye Münbiç bölgesinden eylem amaçlı Cerablus bölgesine gönderildiği tespit edilen 5 PKK/KCK/PYD/YPG terör örgütü mensubu yakalandı.

 

MÜHİMMATLAR ELE GEÇİRİLDİ

Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda patlamaya hazır 10 kilo el yapımı patlayıcı içerikli bomba düzeneği, 4 bomba elektronik devre kartı, 1 Kalaşnikof piyade tüfeği, 1 tabanca ve 253 fişek ele geçirildi.