Gündem
12 Mayıs 2021 14:24 Son Güncelleme: 12 Mayıs 2021 14:40

İçişleri Bakanı Soylu: Şampiyonluk kutlamalarının tam kapanmadan sonra yapılmalı

TFF 1. Lig'de şampiyon olan Adana Demirspor'un taraftarları kısıtlamalara rağmen sokağa dökülmüştü. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Şampiyonluk kutlamalarının tam kapanmadan sonra yapılması hususunda tedbir alınması gerekiyor" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde yaptığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu, TFF 1. Lig takımlarının Süper Lig’e çıktıktan sonra şehirlerinde yaptığı kutlamaların ardından 15 Mayıs Cumartesi günü Süper Lig şampiyonun belli olacağı güne dikkat çekti.

Kutlamaların tam kapanma döneminden sonra yapılmasını işaret eden Soylu, “Maçlar cumartesi değil mi? Cumartesi orada bir diplomasiye ihtiyaç var. Şampiyonluk kutlamaları sokağa taşarsa; sağ olsun hem Giresunlular hem Adanalılar minimum ölçekte yaptılar. Sokakta görüntüler oldu ama her tarafa yayılan bir görüntü olmadı” diye konuştu.

Süper Lig'de şampiyonluk yarışı yine karıştı! Beşiktaş Galatasaray ve Fenerbahçe...Üç İstanbul takımının şampiyonluk ihtimali nedeniyle kutlamalarda bu şehrin başrol olacağını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu kutlamaların tam kapanma döneminden sonra yapılması hususunda bir diplomatik müzakere yöntemi hem emniyete hem de valimize düşüyor. Buna dair bir tedbir almak lazım geldiğini düşünüyorum. Çünkü neticede üç takım da İstanbul’da. Ve Türkiye’de de aynı şekilde olacak” ifadelerini kullandı.