Magazin
11 Oca 2013 17:38 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 14:37

İBRAHİM TATLISES İLE ŞİVAN PERWER ERBİL'DE BULUŞTU!

İbrahim Tatlıses barış sürecine destek vermek amacıyla Şivan Perwer ile Erbil'de bir araya geldi.

İbrahim Tatlıses, PKK terörünün sona erdirilmesine yönelik başlatılan barış sürecine destek vermek amacıyla Kürt şarkıcı Şivan Perwer ile Erbil’de bir araya geldi.

Ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses, PKK terörünün sona erdirilmesine yönelik başlatılan barış sürecine destek vermek amacıyla Kürt şarkıcı Şivan Perwer ile Erbil’de bir araya geldi. İkili, görüşmeyi "kardeşlik buluşması", "Yeni başlayan sürece destek buluşması" olarak niteledi.

Divan Otel’de bir araya gelen Tatlıses ve Perver, barış süreci ve Fransa’da PKK’lı 3 kadının öldürülmesi konusunda açıklamalarda bulundu

PERWER: "BARIŞ SÜRECİNE HERKESİN DESTEK VERMESİ GEREKİR"

Öcalan’la görüşmelerin çok daha önceden başlaması gerektiğini söyleyen Perwer, "Ne zaman böyle bir süreç başlatıldıysa hep sabotajlar yapıldı. Hep körüklendi, terör olayları dendi. Ona saldırı buna saldırı yapıldı. Büyük kayıplar verdi bu ülke insanı. Bu süreç daha önce başlamalıydı. Herkesin bu sürece katkıda bulunması gerekir" dedi.

"PARİS’TEKİ CİNAYET GELİNEN SÜREÇLE İLGİLİ"

Perwer, Paris’te PKK’nın kurucularından Sakine Cansız dahil PKK’lı 3 kadının vurularak öldürülmesiyle ilgili olarak, "Katledilen 3 kadına çok yazık oldu. Onlardan Sakine’yi çok iyi tanıyordum, diğer kadınları tanımıyorum. Paris’teki son olaylar birebir Öcalan’la başlatılan görüşmeler ve gelinen süreçle ilgilidir. Sürece büyük bir darbedir. Ne zamanki demokrasi adına, hak hukuk adına bir süreç başlamışsa hemen akabinde sürece baltalama gelmiştir" ifadelerini kullandı.

"BDP VE AK PARTİ’NİN YAKINLAŞMA GÖSTERMESİ ÇOK ÖNEMLİ"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın "bu süreçte işinin zor göründüğünü" söyleyen Perwer, "Çünkü her taraftan taşlar atılıyor. Onun için sayın Başbakan’ın sakin bir kafayla olayları değerlendirmesi gerekir. BDP ve AKP yetkilileri birbirlerine bu süreçte yakınlaşması gerekir. Bu çok önemli. Yakınlaşma olursa zaten savaş olmaz. Süreçte iyi işler hale gelir" şeklinde konuştu.

TATLISES’DEN BAHÇELİ’YE: "BEN SANATÇIYIM, BENİ SİYASETÇİLER İLGİLENDİRMEZ"

İbrahim Tatlıses ise, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kendisi hakkındaki eleştirilerinin hatırlatılması üzerine, "Ben siyasetçi değilim. Sonuna kadar barış diyorum. Benim görüşüm de budur. Ben sanatçıyım, duygu adamıyım, benim halkım beni ilgilendirir. Beni siyasetçiler ilgilendirmez" değerlendirmesinde bulundu.

"ORTAK BİR KONSER VEREBİLİRİZ"

Tatlıses, daha önce Perver ile bir araya geldiklerini ancak meşhur olmalarının ardından ilk kez buluştuklarını söyledi.

"Biz aynı toprağın çocuklarıyız" diyen Perver ise, Tatlıses’le bir araya gelmeleri için bir sebep olduğunu da ifade etti. İkili, ortak bir konser verebileceklerini de ifade etti.

PERVER: "TÜRKİYE’YE GELİRİM. NİYE GELMEYEYİM, BENİM ÜLKEM"
Perver, "Bunu sürece bırakalım, Türkiye’ye gelirim, niye gelmeyeyim, benim ülkem. Siyasetçiler de biraz birbirine kavuşsun. Birbirlerini sevsin. Biz de bu sevgiyi daha güçlendirmeye çalışırız" diye konuştu.
Bu arada Perwer, çıkan son albümünü imzalayarak Tatlıses’e hediye etti.