Gündem
22 Mar 2013 10:34 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:05

İBRAHİM ŞAHİN'İN KADERİ ROJİN'İN ELLERİNDE!

TRT Genel Müdürü Şahin, sanatçı ‘'Rojin'e ‘'Aşüfte'' dedi, sonra özür diledi. Ancak davadan kurtulamadı.

Google Haberlere Abone ol

TRT Genel Müdürlüğü koltuğuna oturduktan bu yana çeşitli eleştirilere hedef olan, hakkında suç duyurlarnda bulunulan İbrahim Şahin, ilk kez kritik bir dava ile karşı karşıya kaldı. Sanatçı Rojin’e ‘’Aşüfte’’ diyen Şahin özür dilemesine rağmen davadan kurtulamadı.

Ankara Savcılığınca hahkkında iddianame hazırlanan ve Sulh Ceza Mahkemesinde yargılanacak olan Şahin için, TCK’nın 125. maddesi uyarınca, 2 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Yasadaki bu maddede  ‘’ Somut bir fiil veya olgu isnat eden ya da yakıştırmada bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, 3 aydan 2 yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır’’ deniliyor.

2011 yılı Aralık ayında Ankara’daki bir toplantıda gazeteciler TRT Genel Müdürüne, sanatçı Rojin’in TRT 6’daki programından neden ayrıldığını sormuş, Şahin de, ‘’Kendisinden kaynaklandı, aşüfte kadın” demişti. Başbakan Erdoğan ve eşinin Rojin’i arayarak üzüntülerini bildirmelerinden sonra Şahin de,‘’Maksadı aşan bir ifade kullandım. Sanatçıdan ve kamuoyundan özür diliyorum" açıklaması yapmıştı.  Rojin, 2009’da TRT 6’da sabah programları hazırlamış, PKK’dan tehdit almış, ihanetle suçlanmış ve program sona ermişti

Gazeteport